fbpx
Lajmet me te Klikuara

Ish-shefi i Pfizer: Media kryesore Janë “Kontrolluesit e Fakteve” sepse Ato Janë Një Paketë Gënjeshtrash “…

Read Time:3 Minute, 27 Second

Kur bëhet fjalë për koronavirusin Wuhan (Covid-19), nuk ka diçka të tillë si “transmetim asimptomatik” ose “variante”. Këto janë koncepte tërësisht të krijuara që nuk kanë asnjë bazë në realitet, dhe megjithatë kushdo që përpiqet të thotë të vërtetën për këtë është i drejtuar nga mediat kryesore për përhapjen e “keqinformimit”.

Reuters po ia bën këtë Dr. Michael Yeadon, ish nënkryetar dhe shefi kryesor i shkencës në gjigandin e drogës Pfizer. Për guximin që ka duke pohuar se shumica e retorikës plandemike është një grumbull mbeturinash pseudoshkencore dhe është Yeadon që është etiketuar si një “propozues anti-vax” i cili po bën “pretendime të pabazuara”.

Në një artikull që titullohet “kontrollues faktesh” që analizon pretendimet e Yeadon thotë se ai ka krijuar “një përzierje burrash me kashtën dhe një shpikjeje të tejdukshme” duke zbuluar se transmetimi asimptomatik është një gënjeshtër, dhe se ideja e varianteve është thjesht “idiote”.

“Ekziston gjithashtu një tjetër artikull i frikshëm i revistës së rishikuar nga kolegët që tregon se transmetimi i brendshëm në raste asimptomatike ishte efektivisht zero”, citohet të thotë Yeadon për transmetimin pa simptoma të Gripit Fauci.

Sa për variantet, Yeadon kishte këtë për të thënë:

“Unë mund t’ju tregoj disa dokumenta të sakta që demonstrojnë se qelizat T nga një person i rimëkëmbur ose një person i imunizuar i njohin të gjitha variantet e atëhershme të disponueshme, përsëri, siç parashikohet nga bazat e imunologjisë. Binja e dobët në pjesën e tyre rreth antitrupave është e ngritshme. “

Yeadon thekson se Njerëzit që pretendojnë se të dhënat e gripit në Wuhan janë të sigurta kjo është një mashtrim sepse ata janë “bastardë”

Yeadon ka kundërshtuar të ashtuquajturave “vaksina”, duke shpjeguar se “bastardet” i krijuan ato në mënyrë që të shpopullonin botën.

“Ne kemi VAERS, Card Yellow dhe monitorimin EMA”, thotë Yeadon. “Ne kemi mekanizma të toksicitetit. Kemi letra të shumta të hapura për EMA-n (paralajmërim për mpiksjen e gjakut) të cilat u pasuan menjëherë me tërheqjen e vaksinave (për mpiksjet e gjakut). ”

Fakti që qeveria po i shtyn këto gjëra mbi gratë shtatzëna është edhe më i urryer, thotë Yeadon.

“Askush në mendjen e tyre nuk mendon se dhënia e trajtimeve eksperimentale për gratë shtatzëna nuk është gjë tjetër perveçse nje veprim i pamatur. Sidomos kur testimi i toksicitetit riprodhues është i paplotë. ”

Dy zbulime të fundit publike tregojnë se në modelet e minjve, injeksionet e virusit kinez krijojnë “një përqendrim shumë shqetësues” të kimikateve të vaksinave në vezore. Ky është një lajm i madh, dhe megjithatë media kryesore nuk raportojne për të.

“Askush nuk e ka ndjekur atë, kështu që supozimi duhet të jetë se kjo po ndodh edhe tek njerëzit, dhe shqetësimi ynë i shprehur në peticionin e dhjetorit 2020 për EMA-n në lidhje me reagimin ndër-imunitar midis proteinave të pikës dhe sinktinës njerëzore e konfirmuar, ”thotë Yeadon.

“Një letër u botua kohët e fundit tregon se gratë e reja që bëjnë antitrupa ndaj sincin brenda ditëve të vaksinimit.”

E gjithë kjo është “mashtrim”, thotë Yeadon, duke sugjeruar se mijëra njerez kanë vdekur tashmë nga injeksionet. E megjithatë ku janë njerëzit që protestojnë ndaj mashtrimit – dhe ndoshta më e rëndësishmja eshte se ku janë ata në protestën ndaj enteve qeveritare që po na e shtyjnë të gjithëve?

“Si duket këta njerëz kanë nevojë të mbyllen të gjithë në atë strukturë të re të sigurisë së lartë që po ndërtohet me shpejtësi në Wellingborough, Northants”, thotë Yeadon. “Çështja prima facie kundër një grupë apo më shumë njerëz në Britani të Madhe urdhëronin arrestimin e tyre dhe për ti cuar per ndjekje penale.”

Këto janë deklarata të guximshme dhe ato që Reuters nuk ka vendosur janë të papranueshme. Në “kontrollin e faktit”, Reuters deklaroi se Yeadon është i gabuar, dhe se rrëfimi plandemik është disi i drejtë, edhe pse ka zero prova për të mbështetur ndonjë prej tyre.

“Nëse këto shifra janë të të njëjtit rend të madhësisë edhe për vendet e tjera, dhe nuk ka asnjë arsye për të supozuar ndryshe, atëherë murtaja është një mashtrim i përmasave të papara, dhe krimet e kryera kundër njerëzimit në një shkallë të madhe janë kryer këtu, ”Thotë Yeadon.

Burimi: NaturalNews.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!