fbpx
Lajmet me te Klikuara

Viktor Orban, reagon ndaj Sanksioneve të KE-ës pas ndalimit të Ideologjisë LGBT në Hungari: Ky është Huliganizëm i Legalizuar …

Read Time:42 Second

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, reagoi pas njoftimit të Komisionit Evropian për fillimin e procedurës së shkeljes si rezultat i kundërshtimit hungarez ndaj ideologjisë LBGT +.

“Kjo (procedurë e shkeljes – n.r.) është legalizuar si huliganizëm … Pozicioni i Komisionit Evropian është i turpshëm,” deklaroi Viktor Orban të Premten, sipas Reuters.

Ai gjithashtu tha se ky debat u dha qytetarëve hungarezë mundësinë për të parë se çfarë do të thotë “jeta evropiane”, si është të shkosh në shkollë në Gjermani dhe përsëriti se Hungaria nuk do të lejojë aktivistët LGBT të “shëtisin” nëpër shkolla dhe të promovojnë atë që ai e quan propagandën seksuale.

Ne lidhje me kete shkrim do te lexoni si me poshte:

Burimi: https://60m.ro/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!