fbpx
Lajmet me te Klikuara

Gjermanët përjetuan Natën më të Tmerrshme të Jetës së tyre,mbi 60 të vdekur .(VIDEO)

Read Time:47 Second

Gjermanët përjetuan Natën më të tmerrshme të jetës së tyre,mbi 60 të vdekur nga permbytja.

Ne videon e meposhtme do te ndiqni Sirenat që bien në Wuppertal te Gjermani dhe qe paralajmërojne Qytetaret rreth përmbytjeve për shkak të shiut të madh. Të paktën mbi 35 shtëpitë jane rrafshuar,thuhet se shtëpitë qe u shembën ndodhen në Schuld te Gjermanise për shkak të përmbytjes

Nga kjo përmbytje masive janë shkatërruar 6 shtëpi dhe jane dëmtuar mbi 25 të tjera në komunën Eifel brenda natës.

Të paktën mbi 60 njerëz janë zhdukur pasi gjashtë shtëpi u shembën në qytetin perëndimor gjerman të Schuld, Rheinland-Pfalz.

Raportimet thonë se reshjet e mëdha të shiut bënë që lumenjtë lokalë të thyejnë brigjet e tyre, duke përmbytur zonën dhe duke rezultuar në fatkeqesi tek qytetaret.

Qytetet e prekura: Aachen – Wuppertal po perjetojne nje drame te vertet.Në Berlin Rrufeja goditi një kullë te Televizionit .

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!