fbpx
Lajmet me te Klikuara

Bill Clinton kishte Bërë dy Udhëtime të Fshehta jashtë vendit me Ghislaine Maxwell …

Read Time:2 Minute, 53 Second

Ndërsa bota pret gjyqin e Jeffrey Epstein ‘zonjës’ Ghislaine Maxwell, Daily Mail njoftoi të Premten – duke cituar informacione të zbuluara në një podcast “Chasing Ghislaine” – se Presidenti Bill Clinton fluturoi në “Lolita Express” tek Epstein (avioni privat që i përket miliarderit të vdekur dhe i dënuar per pedofili) gjatë një udhëtimi në Tajvan, Japoni dhe Kinë.

Në një moment gjatë udhëtimit, Clinton dhe Ghislaine u bashkuan me miliarderin Ted Waitt.

Gjatë udhëtimit, Clinton dhe Maxwell takuan personalitete të ndryshme të huaja, dhe madje premtuan një donacion të vogël për të ndihmuar në luftimin e AIDS-it në Kinë.

Për më tepër, Clinton dhe Maxwell bënë një udhëtim së bashku me një avion privat në pronësi të miliarderit Ron Burkle gjatë një udhëtimi në Indi në nëntor 2003.

Gazetarja Vicki Ward – e cila zbuloi detajet e reja në podcastin e saj “Chasing Ghislaine” – raportoi se Maxwell ishte pjesë e rrethimit zyrtar të Clinton dhe madje ndau të njëjtin hotel me ish-presidentin.

Ky udhëtim i fundit me Burkle ishte pjesë e punës së Clinton me Fondacionin Clinton, iniciativa e tij filantropike, për të ulur koston e barnave të AIDS-it.

Maxwell e përdori Clintonin si një “arratisje” nga Epstein, një pushim shumë i nevojshëm për t’u larguar nga “toksiciteti” i rekrutimit të grave të mitura për t’u abuzuar nga Epstein.

Maxwell u ftua në udhëtim për një arsye të thjeshtë: ajo u pa si një ndërmjetës kritik për Fondacionin Klinton ndërsa kërkonte miliona dhurime nga Epstein.

Maxwell u konsiderua nga stafi personal i Klintonit të jetë ‘po aq i rëndësishëm’ sa Epstein për mbledhjen e parave për Fondacionin Clinton dhe ishte person personi i shkuar ’kur bëhej fjalë për të kërkuar dhurime nga pedofili.

Ward pretendon në podcast: “Unë gjithashtu kam mësuar vetëm kohët e fundit nga burime të afërta me Bill Clinton se ai dhe stafi i tij pas presidencës e konsideronin Ghislaine të ishte po aq i rëndësishëm sa Jeffrey – nëse jo më shumë”.

Raportimi i Ward vendos një vëmendje të re dhe të pakëndshme (për Clintons) në marrëdhëniet midis Klintonit, Epstein dhe Maxwell.

Regjistrat e fluturimeve tregojnë se Klinton bëri të paktën 26 udhëtime në bordin e ‘Lolita Express‘ – madje me sa duket hodhi poshtë detajet e Shërbimit Sekret për të paktën pesë nga këto fluturime midis 2001 dhe 2003.

Ish presidenti ishte më i afërt me Epstein gjatë fillimit të viteve 2000, menjëherë pasi presidenca e tij kishte mbaruar, e cila gjithashtu përkoi me periudhën kur Epstein po drejtonte unazën e tij origjinale të trafikimit të seksit në West Palm Beach.

Sigurisht, Klinton ka mohuar çdo përfshirje në dhe / ose njohuri të aktiviteteve kriminale të Epstein. Ai gjithashtu mohon raportet se ai ka vizituar ndonjëherë ishullin privat të Epstein.

Sipas Ward, Maxwell “përdori” ish-presidentin ndërsa ajo u përpoq (dhe dështoi) të bënte një shkëputje të përhershme nga marrëdhënia e saj me Epstein.

Emri i Ward mund të jetë i njohur për disa që kanë ndjekur nga afër historinë e Epstein. Ajo ka raportuar për Epstein për dekada si në CNN ashtu edhe në Vanity Fair. Ajo është shfaqur në dokumentarë (përfshirë një në Netflix) për Epstein dhe krimet e tij.

Sipas një libri për Epstein dhe Maxwell të quajtur “Një Vdekje e Përshtatshme”, Klinton ishte kryesisht i interesuar për Epstein për shkak të Maxwell, me të cilin ai kishte një lidhje. Përveç udhëtimeve, Maxwell ishte ndër të ftuarit për të marrë pjesë në dasmën e Chelsea Clinton në 2010.

Burimi: ZeroHedge.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!