fbpx
Lajmet me te Klikuara

Avokati Goxhaj: Nëpërmjet Kubës mund të Kuptoni Amerikën dhe Botën se në çfarë Disheze po përfundon …

Read Time:1 Minute, 13 Second

Mediat kundër Trump dhe pro Soros (si CNN në foto psh) deklarojnë se protestat në Kubë ndodhin për shkak të Ngrohjes Globale.

Mediat pro Trump dhe kundër Soros (si Breitbart në foton e dytë psh) deklarojnë se protestat janë të popullit kuban kunder komunizmit dhe se komunistët kanë arrestuar 5000 protestues, 150 janë zhdukur dhe midis të arrestuarve ka dhe priftërinj!

Administrata demokratr Biden kujdeset që ta konsiderojë regjimin komunist si Regjim Autokratik (në botë ka me dhjetra e dhjetra të tilla) por jo Komunist (veç 3 janë)!

Republikanët pro Trump të gjithë njëzëri po ngrenë zërin kunder komunizmit dhe represionit komunist kundër protestuesve antikomunist!

Madje protesta solidariteti me popullin kuban dhe kundër diktaturës komuniste po organizohen nga republikanët kudo përfshi edhe Washington!

Ne në 8 Dhjetor 1990 ishim me fat që në Shtëpinë e Bardhë ishin republikanët e Bush se ndryshe në 8 Dhjetor 1990 as që do merrej vesh nëse kishim dalë në protestë kundër komunizmit ndërkohë që do kishim përfundu të gjithë në Malin me Gropa… Maksimumi do kishte ndonjë raport për ndonjë trazirë të vogël në Qytetin Studenti për shkak të mungesës së dritave..

Shtëpia e Bardhë nga jashtë ka mbetur e bardhë por nga brenda, për shkak të Cancel Culture të BLM dhe AntiFa, duhet të jetë lyer me bojë të kuqe dhe besoj do kenë zëvendësuar George Washingtonin me Karl Marxin sps i pari ishte racist dhe mbante skllevër kursë ky i dyti është fanar ndriçues..

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!