fbpx
Lajmet me te Klikuara

Vaksinat Covid-19, Gënjeshtra dhe Diktaturë Ushtarake. GreenPass dëshiron Regjimin Francez të Terrorit …

Read Time:9 Minute, 46 Second

Nga Fabio Giuseppe Carlo Carisio

“Parametrat për Rajonet duhet të ndryshojnë. Por nëse ato nuk ndryshojnë, një mënyrë për të shmangur mbylljet – përballë rrezikut të një rritje në normën e infeksionit – mund të jetë kalimi i gjelbër.

Unë do të ndryshoja parametrat duke i dhënë një peshë më të madhe shtrimit në spital dhe vaksinimeve ”, tha në mbrëmje Nënsekretari i Shëndetësisë, Pierpaolo Sileri, sipas asaj që u raportua nga ANSA, e cila po mbështet fushatën e imunizimit në një mënyrë viscerale dhe madje të dyshimtë.

“Ndër të parët që janë në favor të këtyre hipotezave të fundit janë guvernatori i Ligurisë, Giovanni Toti dhe këshilltari për shëndetin e Lazios, Antonio D’Amato: të dy kërkojnë një anasjellë mbi parametrat, duke e bërë spitalin e RT në dëm të incidencës, duke pasur parasysh rënien e presionit mbi objektet shëndetësore.

Presidenti i Campania, Vincenzo De Luca, nga ana tjetër, specifikon: “Ne bëmë pasimin e gjelbër katër muaj më parë. Ne lëshojmë kartën tonë të vaksinimit pas dozës së dytë “- shton agjencia italiane e lajmeve – Guvernatori Lombard, Attilio Fontana, është më i vakët, i bindur se kjo lloj mase” përveç që nuk është e mundur në Itali për privatësi, në Lombardi jo eshte e nevojshme” .

Pozicionet janë gjithashtu të ndryshme midis parlamentarëve. Nëse disa anëtarë të Partisë Demokratike kërkojnë të “shtrijnë kalimin e gjelbër në të gjitha vendet e shoqërisë”, për deputetët e M5 në Komisionin e Çështjeve Sociale hipoteza është “e parakohshme dhe ngre pyetje për ata që duhet të përdorin me forcë shtupën”. Kreu i Italia Viva, Matteo Renzi, nga ana tjetër, thotë se ai është “për shkak të detyrimit për të vaksinuar personelin shëndetësor dhe shkollor” “.

Kundërshtoi plotësisht, siç ishte shkruar më parë, Giorgia Meloni udhëheqëse e Fratelli d’Italia i cili, ndryshe nga ish-Kryeministri Renzi, nuk menaxhonte biznesin e vaksinave të detyrueshme në moshën shkollore që favorizonte zgjerimin e laboratorëve GSK në Toscana, siç ilustrohet në artikullin vijues .

“Ideja e përdorimit të kalimit të gjelbër për të qenë në gjendje të marrë pjesë në jetën shoqërore është tronditëse, është hapi i fundit drejt krijimit të një shoqërie Orwelliane. Një çmenduri antikushtetuese që Vëllezërit e Italisë e refuzojnë me forcë.

Për ne, liria individuale është e shenjtë dhe e paprekshme “e bën zërin e saj të ndrojtur të dëgjohet me një Tweet, Giorgia Meloni, president i Vëllezërve të Italisë, kryesisht një spektator i çdo abuzimi të kryer nga qeveria e vetme e partisë e Covid (PD-M5S-FI – LEGA) me justifikimin e pandemisë.

Risi e Green Pass e detyrueshme jo vetëm për të udhëtuar jashtë vendit por edhe për të hyrë në vendet publike nga frika e Gjeneralit Francesco Paolo Figliuolo me të drejtë nuk arrin ta tretë atë.

Nuk është rastësi që Kryeministri Mario Draghi ka zgjedhur një oficer të lartë ushtarak si komisioner të urgjencave.

Figliuolo mishëron fytyrën e ashpërsisë ushtarake dhe spektrin e një diktature ushtarake të gatshme në rast nevoje, nëse subjektet e Presidentit të Republikës Italiane Sergio Mattarella, drejtori i çdo operacioni të njëanshëm politik, gjyqësor dhe strategjik ndërkombëtar që nga viti 2015 (është në fakt nga ligji president i Këshillit Superior të Gjyqësorit dhe të Këshillit Suprem të Mbrojtjes), nuk pajtohen të gëlltisin edhe gënjeshtra vdekjeprurëse të servuara nga qeveria italiane në lidhje me Covid-19 dhe vaksinat në të njëjtën mënyrë si rrëfimi i vendeve perëndimore në të cilën pandemia ka forcuar rolin e të ashtuquajturit Shtet i Thellë, një i fuqishëm i masonerisë, financave dhe inteligjencës ushtarake, i njohur gjithashtu si Rendi i Ri Botëror.

Ne jetojmë në vendin e masakrave të pandëshkuara për keqdrejtime të turpshme në hetime të tilla si në Ustica (raketë kundër DC9 Itavia), përmes Fani (rrëmbim dhe krim Aldo Moro), përmes D’Amelio (bombardimi i gjyqtarit Paolo Borsellino dhe shoqërimi i tij) ku askush nga magjistratët, ushtarakët ose 007 tufat e kuqe nuk u dënua.

Prandaj, pse të habitesh nëse në “masakrën më të madhe shtetërore” në historinë italiane (pas Luftës së Parë Botërore të kërkuar nga Frimasonët Anglo-Italianë të Qeverisë së Romës), ajo e shkaktuar nga terapi efektive kundër Covid-19 e injoruar nga Ministria e Shëndetësisë Roberto Speranza (rikonfirmuar në ekzekutivin e Draghi me sugjerimin e Mattarella) siç raportohet nga qindra prokurorë publik nga biologu Franco Trinca dhe nga avokati Alessandro Fusillo së bashku me 500 “ndjekësit” e tyre, arkitektura delikate e gënjeshtrave zyrtare është kristalizuar një realitet i dukshëm shumë i ndryshëm nga e vërteta?

Këto gënjeshtra filluan nga gjeneza e pandemisë me “çertifikimin” mediatik politik të një virusi SARS-Cov-2 me origjinë natyrore që u bë letër e mbetur pas kërkimesh të shumta shkencore ndërkombëtare dhe zbulimeve nga ekspertë të inteligjencës përfshirë ish-drejtorin e MI 6 kundërzbulimi britanik i bërë i famshëm nga saga e James Bond, e cila konfirmoi teorinë e patogjenit të krijuar në laborator.

Por si mundet që qeveria e Partisë Demokratike të pranojë origjinën artificiale të një SARS-Cov-2 duke qenë se eksperimentet e para kimerike për të krijuar një patogjen rekombinant midis viruseve SARS dhe HIV / AIDS u financuan në Institutin e Virologjisë Wuhan qysh në vitin 2004 nga Komisioni Evropian i kryesuar nga Romani Prodi, i cili më vonë u bë Kryeministri i parë Italian i PD?

Si mund të kishin pranuar udhëheqësit amerikanë të Partisë Demokratike që të njëjtat eksperimente të armëve bakteriologjike me vaksina “të përdorimit të dyfishtë” u kryen më pas, me ndihmën e specialistit të virusit të lakuriqit Shi Zhengli financuar në Wuhan nga Anthony Fauci (drejtori i NIAID, Instituti Kombëtar i Infektivëve Sëmundjet) dhe Fondacioni Bill & Melinda Gates, gjithashtu në Chapel Hill, në Universitetin e Karolinës së Veriut gjatë administratës Obama-Biden në të cilën eksperti i bios u dallua si zëvendës drejtor i CIA (Agjencia Qendrore e Inteligjencës) – arm Avril Haines i cili në 2018 profetizoi një epidemi të koronavirusit duke deklaruar nevojën për një “rend botëror” të ri për ta luftuar atë?

Eshtë një rastësi që demokratja shumë besnike Haines në vitin 2017, pasi mbaroi mandati i saj pasues si Zëvendës Këshilltar i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë për shkak të ardhjes së Donald Trump, qëndroi me pushime në kodrat e Sienës, disa kilometra larg GSK bimë (GlaxoSmithKline) i cili filloi të përfitonte nga vaksinat e detyrueshme në moshën shkollore të imponuara në Itali nga Dekreti Lorenzin sipas një plani global të imunizimit të kërkuar nga Obama, Gates, Renzi, Gentiloni dhe i shpallur nga Ranieri Guerra, ambasadori i parë shkencor i qeverisë Renzi në Uashingtoni, atëherë drejtor i shtuar në Organizatën Botërore të Shëndetësisë dhe më në fund u hetua nga Prokuroria Publike e Bergamos për deklarata të rreme për prokurorët në lidhje me urgjencën Covid-19?

Ne mund të citojmë shumë anekdota të tjera mbi gënjeshtrat makroskopike në historinë e pandemisë dhe në biznesin e vaksinave, për të cilat kemi shkruar në 39 reportazhe me titull WuhanGates si libri me të njëjtin emër në të cilin i kushtonim një kapitull ish CIA Haines në muaj para se ajo të emërohej Drejtore e Inteligjencës Kombëtare të SHBA (ose shef i 17 agjencive përfshirë CIA dhe NSA) nga Joseph Biden, i cili u bë president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës falë sponsorizimit të marrë në fushatën zgjedhore nga American Pfizer, e para Big Farma për të zhvilluar vaksinën anti-Covid, të kontrolluar nga GSK e cila menaxhohet nga një drejtor i Microsoft Corporation që konfirmon interesat e Gates në kompaninë farmaceutike shumëkombëshe.

GSK lindi nga bashkimi midis Glaxo dhe Smith Kline, një kompani që pagoi ryshfet prej 600 milion lireta të vjetra ish-Ministrit të Shëndetësisë Francesco De Lorenzo dhe drejtorit Duilio Poggiolini, të dy të dënuar në procedurat penale dhe civile, para qeveria italiane vendosi detyrimin e vaksinës kundër Hepatitit B në moshën shkollore. Nga një rast i pastër, natyrisht, Ranieri Guerra ishte një anëtar bordi i Fondacionit Smith Kline …

Në dritën e këtyre fakteve dhe veprimeve të këqija me çfarë guximi pretendojnë sundimtarët italianë që njerëzit inteligjentë, jo kau që tashmë vuan nga imuniteti i tufës kundër së vërtetës, mund t’u besojnë terapive të gjeneve kurrë të testuara në historinë njerëzore të Pfizer (GSK), Moderna (e kontrolluar nga Gates dhe Fauci i cili mban patentën e serumit), AstraZeneca (vektori adenoviral i shimpanzeve të së cilës, i përdorur kurrë në farmakologji, prodhohet nga Park Science of Pomezia financuar për vite nga guvernatori i Lazios Nicola Zingaretti, ish sekretar i PD, dhe në pronësi të një njeri i besuar), apo Janssen nga Johnson & Johnson, i detyruar të paguajë dëmshpërblim miliarder për masakrën e opioidit në SHBA dhe partner i EcoHealthAlliance, një financues i eksperimenteve në spervirusët kimerikë)?

Por mbi të gjitha me çfarë guximi pretendojnë të jenë në gjendje të na “detyrojnë”, siç bënë me punonjësit e shëndetësisë në shkelje të çdo të drejte themelore kushtetuese, për të na inokuluar (termi është i saktë, por ndoshta ka një “o” shumë ) këto serume në të njëjtin moment në të cilin mjekët e shkëlqyeshëm bërtasin me të madhe se kundër Covid-19 ka terapi shumë efektive, siç pretendohet edhe nga virologu i njohur ndërkombëtarisht Giorgio Palù para se të emërohej president i Agjencisë Italiane të Barnave (AIFA), dhe thjesht kur të paktën dy studime universitete ndërkombëtare (një në Kinë dhe një në SHBA) kanë raportuar të panjohura dhe rreziqe sidomos të vaksinave të bazuara në ARN?

Megjithatë, e njëjta mantër sundimtari kërcehet çdo ditë në mediat kryesore të financuara bujarisht për fushatën e informacionit anti-Covid-19. Së pari, në bazë të tamponëve që konsiderohen të pabesueshëm nga tre studime autoritare shkencore, për shkak të infeksioneve dhe shtrimeve në spital (të shkaktuara nga udhëzimet kriminale të “pritjes vigjilente dhe paracetamolit” që përkeqësojnë kushtet e të infektuarve me virusin SARS-Cov-2 me imunitet mbrojtjet e ulëta), kanë vendosur bllokime gjithnjë e më mbytëse, gjykuar krime kundër njerëzimit në një ankesë të bërë nga magjistrati Angelo Giorgianni në Gjykatën Penale Ndërkombëtare në Hagë.

Tani me makthin e mutacioneve të virusit, sot Delta Variant dhe nesër Epsilon më i frikshëm, ai është përdorur si një mjet për krijimin e një Regjimi të vërtetë Terrori. Referenca për Revolucionin Francez nuk është e rastësishme. Në fakt, të hënën, Presidenti francez Emmanuel Macron njoftoi se duke filluar nga 21 korrik qafa e Gjelbër do të jetë e nevojshme për të marrë pjesë në vende dhe ngjarje publike, madje edhe për të mitur (ngjarje kulturore, koncerte, shfaqje, festivale).

Në gusht do të bëhet e nevojshme në bare, restorante, qendra tregtare, spitale, shtëpi pensioni, si dhe në aeroplanë, trena dhe autobusë të distancave të gjata. “Pasazhi i shëndetit” duhet të paraqitet nga të gjithë vizitorët që kanë mbushur moshën 12 vjeç, theksoi kreu i Elysée.

“Me përhapjen e variantit Delta, shtetet e tjera mund të ndiqnin modelin francez, përfshirë Italinë,” shkruan Sputnik Italia, e cila tani është bërë një media tjetër kryesore në kundërshtim me rrjetin rus të cilit i përket, përkatësisht Sputnik International.

“Qëllimi i komisionerit special është të arrijë 80% të popullatës së vaksinuar deri në shtator. Për të bindur “ngurtësitë e fundit” Figliuolo nuk përjashton një zgjidhje të ngjashme me atë franceze, të njoftuar orët e fundit nga Presidenti Macron, i cili parashikon mundësinë e hyrjes në vendet, ngjarjet dhe transportin publik me Green Pass “, shton Sputnik.

«Pajtohem me Macron se vaksinimi është një nga çelësat për t’u rikthyer në gjendje normale. Për të bindur diehards e fundit, përdorimi i lejes së gjelbër për këtë lloj ngjarjeje mund të jetë një zgjidhje e mirë. Mund të jetë gjithashtu një nxitje për vaksinimin, ”tha gjenerali i intervistuar nga TG2 Post.

Tani dihet që pikëpamjet e gjeneralit, ish-komandantit logjistik të Ushtrisë Italiane që nga viti 2018, janë mjeti i parë i përdorur nga qeveria për të “hetuar” reagimet e popullsisë dhe, për këtë arsye, shpesh përkthehen në një dispozitë rregullatore të detyrueshme.

Burimi: Gospa News

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!