fbpx
Lajmet me te Klikuara

Ish-Presidenti i Senatit të Haitit Denoncoi Fondacionin Klinton dhe Hillary .(VIDEO)

Read Time:1 Minute, 33 Second

Ish Presidenti i Senatit i Haitit, Bernard Sansaricq, tronditi shumë Njerëz qe ishin pjesmarres ne fushatën e Donald Trump në Haitin e Vogël, FL. Sansaricq ekspozoi të gjitha veprimet e ndyra të Klintonit në Haiti ndërsa ai ishte ende në detyrë.

Donald Trump e vleresoi për meritat e tij, dhe e lejoi atë të fliste në mendjen e tij dhe të ekspozonte para botës se çfarë lloj kriminelësh po përpiqen të gërvishtin dhe të thyejnë rrugën e tyre përsëri në Shtëpinë tonë të Bardhë.

Sansaricq gjithashtu pretendon se ai ju lut administratës së Klintonit që të mos pushtonte Haitin. Kërkesa e tij u pasua me një vizitë nga një lajmëtar anonim nga Shtëpia e Bardhë, i cili e inkurajoi atë që të “mbështetej” me Administratën e Klintonit dhe ai do të ishte “njeriu më i pasur në Haiti”.

Ai gjithashtu sugjeron që Hillary Clinton “të zbulojë kontrollin e të gjitha parave” në lidhje me krizën e tërmetit në Haiti, pasi ai pretendon se ata mashtruan qytetarët më të varfër të Haitit me miliarda dollarë përmes Fondacionit Clinton.

“As 2% e atyre parave nuk u kthyen në Haiti. Z. Trump, ne po ju kërkojmë, duke ju lutur, komuniteti Haiti do të jetë me ju nëse një ditë, ju kërkoni qe Hillary Clinton publikisht të zbulojë auditimin e të gjitha parave që ata kanë vjedhur nga Haiti në 2010 pas tërmetit.

Haiti është një vend shumë i varfër. Haiti ka nevojë për mbrojtës.

Ju thatë se do ta mbronit çështjen tonë. Ne ju mirëpresim zotëri dhe ne do të punojmë me ju. Pyetni Hillary Clinton publikisht, gjatë debatit tuaj të ardhshëm për një auditim të të gjitha parave që ata kanë vjedhur nga Haiti. “

Shikoni këtë rrëfim mahnitës të ryshfetit dhe kërcënimeve gjatë presidencës së Clinton kur Bill u përpoq të rrëzonte regjimin në Haiti:

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!