fbpx
Lajmet me te Klikuara

Fakt: Dy lojtare të Kriketit që ishin të Vaksinuar bien pa Ndjenja në mes Lojës dhe fillojnë konvulsionin .(VIDEO)

Read Time:1 Minute, 38 Second

Sipas raporteve, të dy cricketers janë aktualisht “të qëndrueshëm”. Pamjet nga ndeshja ndërkombëtare treguan se dy lojtarë të ekipit të grave të West Indies kaluan në fushë vetëm disa ditë pas njoftimeve se ekipi ishte vaksinuar plotësisht.

Vetëm tre ditë para ndeshjes, ekipi, përfshirë dhe stafin drejtues, morën dozat e tyre të dyte të vaksinës, sipas raporteve të mediave sociale dhe njoftimeve të ekipit. “Unë jam e vaksinuar dhe e gatshme për t’u përballur me gratë Pakistaneze!” shkroi ekipi në Twitter.

Në mes të lojës, lojtari i parë u rrëzua papritur në fushë dhe filloi të konvulsohej ndërsa anëtarët e ekipit dëshpërimisht kërkuan vëmendje mjekësore. Lojtari u dëbua në një barelë.

Brenda pak minutash, ndërsa loja ishte gati të rifillonte, një lojtar i dytë i Windies u shemb. Lajmëtarët u ndezën nga ngjarjet dramatike. “Jack, në të vërtetë po marrim fjalë se ka një lojtar të dytë West Indies poshtë”, tha njëri.

“Sapo mora fjalën se ka një lojtar të dytë poshtë. Nuk jam i sigurt me çfarë, por duket se ka një lojtar të dytë që disi është shembur në ekipin e West Indies dhe po vjen një barelë e dytë. Kjo është e jashtëzakonshme “, thotë komentatori. “Unë kurrë nuk kam parë diçka të tillë. Cfare po ndodh?”

“A ka diçka në ajër?” pyeti një komentator tjetër. “Une nuk e di. Kjo është e pazakontë. ”

Pas spekulimeve të shumta në mediat sociale, videot e dy lojtarëve u ngarkuan duke pretenduar se ishin mirë, por disa tifozë theksuan se videot nuk ishin të fundit.

Të dy incidentet ndodhën brenda një harku prej 10 minutash dhe për këtë arsye ndeshja nuk u ndërpre. Media pretendoi se arsyet e shembjes së papritur ishin “të panjohura”, por të dy duhej të dërgoheshin me urgjencë në spital për kujdes urgjent. Mrekullueshëm, asnjë shpjegim nuk u dha për këto shembje të papritura.

Burimi: FreeWestMedia.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!