fbpx
Lajmet me te Klikuara

Doni të gjykoni sa e duam demokracinë apo lirinë ?

Read Time:43 Second

Nga Dritan Kaba

Shikoni sa vemendje u japin mediat shqiptare protestave antikomuniste qe po zhvillohen ne Kube.

Me shume lajme behen per Perputhen, Shihemi ne Gjyq apo filania nxorri gjoksin, u nda ky me ate, se per nje revolte antikomuniste popullore, ne vendin qe e ka ate flame prej 60 e kusur vite ne pushtet.

Sot mediat shqiptare duhet te ndiqnin sekonde pas sekonde ngjarjet ne Kube, duke bere dy sherbime te rendesishme per kete popull qe ende nuk e ka kuptuar ne çfare ferri ka jetuar per 45 vite dhe per te rinjte qe nuk e dine çfare do te thote te jetosh ne komunizem dhe e njohin ate permes filmave te prodhuara nga makineria e propagandes komuniste, Kinostudio.

Nese dikujt i jep nje gjelle te prishur dhe te helmuar, vjellje dhe dobesim te organizmit do perfitosh derisa ta vdesesh ne fund.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!