fbpx
Lajmet me te Klikuara

Andrea Bregu: Paralajmërimi i parë dhe i fundit për Milicin Serbe Shqipfolëse …

Read Time:1 Minute, 59 Second

Në një postim të bërë në faqen e tij në Facebook Andrea Bregu denoncon Milicin Serbe Shqipfolës që sipas Patriotit Andrea Bregu kërkonin ta indimidojnë.

Patrioti Andrea Bregu është një shembull për të gjithë të Rinjtë Shqiptarë të cilët janë strukur ose larguar nga Shqipëria nga frika e Rilindjes Sorosiane. Andre Bregu është bashkëpuntori i Avokatit Altin Goxhaj, Bregu është një Patriotë që Rilindja e Arrestoi përse Protestoi në Dhjetor për vrasjen Mafioze të Paramilitarëve të Rilindjes.

Andrea Bregu është shumë aktive në çdo Proteste apo Aksion Politik se bashku me Avokatin Altin Goxhaj kundër Establishmentit Sorosian në Shqipëri.

Postimi i plotë

PËR ÇDO MILIC SERB SHQIPFOLËS QË KËRKON TË MË INTIMIDOJË DHE KËRKON TI KRRUHET BYTHA ME MUA PËR ATO QË BËJ 24/7 KUNDËR ATYRE QË ATA PUNOJNË ME ZELL, DO TË KETË NXIRJE JETE DERI NË FRYMËN E FUNDIT TË TYRE.

NUK KA BIR KURVE QË PËRCAKTON ORARIN TIM SE KUR DUHET TË HYJ DHE TË DAL.

NGJARJA NË ORËN 2:26 PAS MESNATE: DUKE ECUR NË RRUGICËN MIDIS SELVISË DHE PAZARIT TË RI, PËR TË SHKUAR NË RRUGËN QEMAL STAFA PËR NË SHTËPI, MË NDALON PATRULLA E MILICËVE TË SHQIPONJAVE:

MILICI: KU ISHE? UNË: NË NJË BAR KAFE.

MILICI: JO, KU ISHE? UNË: NË NJË BAR KAFE PRANË PALLATIT TË KULTURËS.

MILICI: PSE GËNJEN, BAR KAFE-T ISHIN DERI NË 12.

UNË: JO NUK GËNJEJ.

MILICI: DO TË TË SHOQËROJMË NË KOMISARJAT PASI PARA 30 MINUTASH KA NDODHUR NJË GRABITJE DHE DYSHOHESH.

UNË: JO NUK KAM BËRË GJË.

(NDËRKOHË QË BËJ GATI PËR TË NDEZUR KAMERËN PËR LIVE VJEN SI MË POSHTË ⤵️)

MILICI: HIQ ÇANTËN PËR KONTROLLIM. (KONTOLLOHET ÇANTA NGA MILICI N°2 KU NUK U GJEND GJË E DYSHUAR SIPAS TYRE)

MILICI N°2: KE QENË NDONJËHERË I ARRESTUAR?

MILICI N°1: PSE KE DALË?

UNË: JAM ANDREA BREGU, BASHKËPUNËTOR I Avokati Altin Goxhaj DHE JAM I ARRESTUAR NË PROTESTAT E DHJETORIT PËR KLODIAN RASHËN.

MILICI N°1: KE DOKUMENT IDENTIFIKIMI?

UNË: PO (NDËRKOHË I JAP KARTËN E IDENTIFIKIMIT,

MILICI N°1 VERIFIKON DHE MË KTHEN KARTËN)

MILICI N°1: OK, IK NË SHTËPI.

1- NUK PATI ASNJË PREZANTIM NGA BANDA E MILICËVE.

2- U SHPIK NJË NGJARJE E PANDODHUR PËR TË BËRË SHOQËRIMIN TIM.

3- KONTROLLI I ÇANTËS ISHTE I JASHTËLIGJSHËM.

4- NUK MË RRUHET FARE PËR ORARIN E SHTETRRETHIMIT PASI JAM NJERI I LIRË DHE ZGJEDHJET I BËJ VETË.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!