fbpx
Lajmet me te Klikuara

2 Miliardë Dollarë për Ramën dhe Bashën e Soros ndërsa Lulzimsat nga një Lëpirse 20 L të reja dhe ta mbajnë në Gojë!

2 MILIARDË DOLLARË PËR RAMËN DHE BASHËN E SOROS NDËRSA LULZIMSAT TË BLEJNË NGA NJË LËPIRËSE 20 L TË REJA DHE TA MBAJNË NË GOJË!

Nga Avokati Altin Goxhaj Vs Qeveriu (Koalicioni Për Shqipërinë)

Kam kaq vjet që ju themi që Lyli dhe EDvEri janë bashkë në shërbim të Axhendës Soros.

Sipas një investigimi të MCN, 📌 Një kompani “offshore guackë” 👉 (pra që nuk i dihen pronarët e vërtetë) 📌 kompania Symphony Real Estate Development me kapital s 10.000 L të reja saporegjistruar në ishujt Kajman dhe në QKB Shqipëri në 25 Maj

👉 (dmth 1 muaj para zgjedhjeve) 📌 do të marrë 30 hektarë për 2 groshë nga shteti, në pjesën më të mirë të Durrësit, sipas ligjit famëkeq komunist “të investimeve strategjike”

👉 (që grabit tokat dhe pronat e private të qytetarëve për tja dhënë oligarkëve dhe Soros njësoj siç ja merrte shtëpiat Enveri kulakëve dhe borgjezëve për të jetuar vetë) 📌 dhe do të investojë sipas tyre 2 miliardë dollarë për një qytet port privat që do të marrë të gjithë ngarkesën e mallrave nga Porti i Durrësit 👉 (qindra milionë dollarë mallra çdo vit).

Sipas investigimit të MCN rezulton se Administratori i kësaj Kompanie, Oltjan Hoxholli, na dilka që qënka bashkëadministratori i kompanisë së përbashkët të Kunatit të Lulit Erion Isufi.

👉 Oltjan Hoxholli me studion e tij ligjore LPA Legal Studio, disa vjet më parë përfaqësonte edhe interesat e kompanisë SHELL që bleu kompaninë Petromanas ku ishte pronar George Soros dhe mori për asgjë 2 puset më të mira të Europës SHPIRAG dhe MOLISHT 📌 (të cilës ja dhuruan zvministri i Soros Ennno Bozdo dhe ministri Dritan Prifti i Sokrates Kokkalis që në 2010).

👉 Ndërkohë dje, pasi plasi skandali, kompania e kunatit tha që s’dinte gjë që administratori i kompanisë së tij ishte edhe adminstrator i 2 miliardë dollarëve të Qytetit-Port të Ri të Durrësit.

👉 Ndërkohë që sipas CNA del se Grida në Maj, 10 ditë para se të regjistrohej në QKB kompania e 2 miliardë dollarëve me kapital 10.000 Lekë, se Rama duhet të negocionte me Bashën për Qytetin-Port të Ri të Durrësit.

👉 Kujtojmë se baza ligjore e grabitjes së 30 hektarëve në Durrës është bërë me Ligjin e Korporatës së Investimeve Strategjike, të propozuar dhe përgatitur nga ekspertët e punësuar direkt nga Soros si Ricardo Hausman, Ermal Frashëri, etj

📌 (në kuadër të programit të Soros me institutin CID të themeluar nga Sokrates Kokkalis dhe Elanie Papulias në Harvard).

👉 Shkurt muhabeti, që të jeni të gjithë të qartë, më gjeni një arsye se pse Luli i Soros të mos jetë ai që është dhe të bëjë atë që ka bërë, bën dhe do të bëjë: Të mbajë Ramën në Pushtet dhe të tallet me idiotët më të mëdhenj në historinë e Shqipërisë: Lulzimsat!

GALERIA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Ish-Presidenti i Senatit të Haitit Denoncoi Fondacionin Klinton dhe Hillary .(VIDEO)
Next post Ferdinand Shehaj: Ata nuk Mëshirojnë Asnjë …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!