fbpx
Lajmet me te Klikuara

Erion Veliaj duhet kthyer në një datë që t’i kallë datën çdo politikani në vend …

Nga Elona Caslli

Në historinë e politikës në Shqipëri nuk ekziston një datë që t’u kallë datën politikanëve në këtë vend. Nuk ekziston një datë që të rrotullohet në mendjen e çdo politikani dhe ky i fundit të thotë; Prit se mund të përfundoj si X politikan, po e bëra këtë veprim”

Kjo datë nuk është krijuar ende. Krijimi i kësaj date, nga vetë shqiptarët që ngrihen mbi frikën e tyre, mbi bindjet e tyre politike dhe reagojnë fort kundrejt një analfabeti funksional si Erion Veliaj, një rrugaçi të pandreqshëm si Erion Veliaj, një plaçkitësi të sëmurë si Erion Veliaj, një perversi të paepur që puth dhe shtrëngon fëmijët veç për propagandën e tij të sëmurë, një antishqiptari që dhunon çdo shqiptar të ndershëm që do të rrojë me djersën e ballit, një vrasësi me pagesë të kryeqytetit, do të shërbente që ky popull t’i rikthente dinjitetin qytetar vetes.

Erion Veliaj është antinjeri.

Erion Veliaj është antidije.

Erion Veliaj është antindershmëri.

Erion Veliaj është antishqiptar.

Kushdo që mbështet këtë mbeturinë të racës njerëzore, është as më pak e as më shumë veçse një antishqiptar.

Post Scriptum- Erion Veliaj duhet të shënojë një datë që të kall datën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Story: Kisha e Shën Mërise, Manastiri Krorez …
Next post Konvikti politik dhe të ngjashmit e tij ngrihen në protestë vetëm me fishkëllimën e gjallesës.
error: Materiali eshte i mbrojtur !!