fbpx
Lajmet me te Klikuara

Sondazhi i CPAC: Mike Pence merr Miratim zero për President, Donald J. Trump fiton 70% …

Një sondazh i ri zbuloi se ish-nënkryetari nuk ka asnjë mbështetje në zgjedhjet hipotetike të vitit 2024, krahasuar me Donald Trump i cili vazhdon të drejtojë paketën e të nominuarve presidencialë të GOP.

Sondazhi i fundit i Konferencës Konservatore të Veprimit Politik (CPAC) zbuloi se Donald Trump doli në vendin e parë me 70% të votave, i ndjekur nga Guvernatori i Florida Ron DeSantis (R) me 21%.

Senatori Rand Paul (R-Ky.) Grumbulloi 1% dhe po kështu ish-ambasadori amerikan në Kombet e Bashkuara Nikki Haley, senatori Ted Cruz (R-Texas), nikoqiri i Fox News Tucker Carlson, guvernatori i Dakotës së Jugut Kristi Noem (R ) dhe ish Sekretari i Shtetit Mike Pompeo (R) sipas Trending Politics.

Sidoqoftë, Mike Pence nuk mori absolutisht asnjë votim nga të pranishmit e CPAC gjatë gjithë sondazheve midis 9 dhe 11 korrikut. Ata sugjeruan se do të votonin për ish-nënkryetarin në zgjedhjet republikane vetëm nëse do të mbahej tani.

Disa republikanë të tjerë gjithashtu tërhoqën mbështetje 0% për presidentin përfshirë Guvernatorin e Teksasit Greg Abbott, ish Sekretarin e Strehimit dhe Zhvillimit Urban Ben Carson, senatorin Marco Rubio, senatorin Tom Cotton dhe senatorin Mitt Romney, ndër të tjerë.

Trump zgjati epërsinë e tij ndaj DeSantis në sondazhin e korrikut, pasi ishte zgjedhja kryesore midis pjesëmarrësve në konferencën CPAC Florida në shkurt. Ish presidenti fitoi 55% të votave ndërsa guvernatori përfundoi i dyti me 21%.

Duke përjashtuar Trump nga zgjedhjet paraprake të Republikanëve 2024, sondazhi i ri tregon që DeSantis kryeson me 68% të votave, Pompeo doli i dyti me 5%, ndërsa Donald Trump Jr doli i treti me 4%.

Trump ka tërhequr më shumë mbështetje pas një sërë paraqitjesh në publik. Këto përfshijnë tubime në Ohio dhe Florida, dhe në një ndeshje Ultimate Fighting Championship në fundjavë si dhe fjalimi kryesor në 2021 CPAC në Dallas, Texas më 11 korrik.

Burimi: Forbes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Bill Gates: OBSH-ja dhe Darpa ndërtuan Covid-19, Patenta e 2018-ës është Prova …
Next post Dr Reiner Fuellmich : Ekzistojnë Evidenca dhe Prova Shkencore që Covid-19 është një Krim Kundër Njerëzimit …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!