fbpx
Lajmet me te Klikuara

Ministri i Shëndetësisë në Australi: “Ne Duhet të Pranojmë që Ky është Rendi i Ri Botëror”, Ndërsa Vendosja e Bllokimeve do të jetë edhe më i ashpër .(VIDEO)

Read Time:1 Minute, 17 Second

Nga Jamie White

Pamjet shqetësuese vijne nga Australia qe tregojnë se një deputet i New Wales deklaron fillimin e “Rendit të Ri Botëror” ndërsa qeveria vendos vendin përsëri mbi COVID edhe një herë.

Ministri i Uellsit të Ri për Shëndetësinë dhe Kërkimet Mjekësore Brad Hazzard hodhi poshtë shqetësimet e bllokimit “ashtu sic është”, duke pretenduar se qytetarët duhet të “pranojnë” këtë paradigmë të “Rendit të Ri Botëror”.

“Kjo është një pandemi botërore”, tha Hazzard të Shtunën. “Eshtë një ngjarje 100-vjeçare. Kështu që ju mund të prisni që do të kemi transmetim herë pas here, dhe kjo është ashtu si është. “

“Ne duhet ta pranojmë që ky është Rendi i Ri Botëror”.

Si pjesë e modelit “Rendi i Ri Botëror”, masat e mëposhtme janë vendosur mbi qytetarët australianë:

1-Grumbullimet në natyrë nuk lejohen më shume se 2 persona.
2-Ushtrimi lejohet jo më larg se 10 km larg shtëpisë
3-Vizitat neper dyqane është i ndaluar.
4- Lejohet vetem 1 person nga familja qe të blejë gjërat e domosdoshme.
5- Funerali eshte i kufizuar nuk lejohen më shume se 10 persona.

Nëse kjo tingëllon si e pa arsyeshme ky eshte vendimi autoritare,sepse kjo kështu është.

Në fakt, Australia regjistroi vdekjen e saj të parë COVID të vitit 2021 vetëm javën e kaluar.

Kështu që vdekja e 1 personi solli izolimin e mbi 25 milion Australianeve qe duhet të mbyllen përgjithmonë.

Mirë se vini në axhendën e Rivendosjes së Madhe të Rendit të Ri Botëror.

Burimi: https://humansarefree.com/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!