fbpx
Lajmet me te Klikuara

Kubë Liberta: Protestat Anti – Qeveritare tronditin Bastionin Komunist …(VIDEO)

Read Time:45 Second

Protesta masive u zhvilluan sot në Kubë për mungesën e lirisë dhe të ekonomisë,kjo Protestë kundër qeverise ka tronditur Bastionin Komunist.
Kuba është një nga vendet e pakta komuniste të mbetura në botë dhe është tronditur nga protesta anti-qeveritare. Protestuesit po kërkojnë ushqim,dhe shfryjnë zemërimin e tyre kundër pushtetarëve komuniste, madje bëjnë thirrje për t’i dhënë fund ‘diktaturës’.

Kjo është Protesta më e mëdha e ndodhur ndonjëherë për tre dekadat e fundit që ka përshkuar Kubën, ndërsa mijëra Kubanez dolën në rrugë në të gjithë ishullin, duke demonstruar kundër sundimit komunist.

Presidenti Miguel Díaz-Canel me nje dalje publike i trajtoi trazirat me një ndikim na te huaj,Miguel tha se Ata qe kerkojne ‘destabilizimin vendin tonë’ do të marrin një ‘përgjigje revolucionare’.

Kubanezet po jetojnë krizën më të rëndë ekonomike që vendi ka njohur ndonjehere për 30 vjet.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!