fbpx
Lajmet me te Klikuara

Rand Paul kritikon Mandatet e Maskave: Shkoni në shkolla Private, nëse keni mundësi,i Mësoni fëmijët tuaj në shtëpi …

Read Time:2 Minute, 38 Second


Të premten në “The Angraham Angle” të FNC, senatori Rand Paul (R-KY) kritikoi justifikimin për mandatet e maskave, duke argumentuar se ato nuk ishin të bazuara në shkencë.

“Ka të bëjë me nënshtrimin,” tha ai. “Asnjëherë nuk ka pasur ndonjë provë të përhapjes së ngjarjeve në shkolla. Fëmijët bëjnë shumë mirë me këtë. Ideja që ne duam t’ju vendosim maska ​​fëmijëve dhe pastaj ti ndëshkojmë fëmijët të cilët, për vendimmarrjen e tyre mjekësore ose prindërit tyre, vendosin qe të mos i nënshtrohen këtij mandati.

Për mua, është reklama më e madhe, në thelb dhe inkurajimi për të dalë nga shkollat ​​qeveritare. Shkoni në shkolla private, nëse keni mundësi, mësoni fëmijët tuaj në shtëpi. Por mos iu nënshtroni shtetit, mos iu nënshtroni qeverisë. ”
“Jo vetëm që po ju bëjnë të shqetësoheni nëse nuk do t’ju indoktrinojnë me Teorinë e Gara Kritike”, vazhdoi Paul. “Pra, është një fitore,fitore nëse largohesh nga shkollat ​​nëse je në gjendje. Dhe ka pasur më shumë një eksod nga shkollat ​​qeveritare këtë vit se çdo vit tjetër sepse ato nuk po ndjekin shkencën. Ata thjesht duan që ju të jeni te tulatur – ju jeni pjesë e kolektivit, ju jeni pjesë e zgjuar, bëni ashtu siç ju thashe, mos mendoni, fëmijët tuaj nuk ju përkasin juve, ata i përkasin shtetit .

Të gjitha këto janë argumente për përpjekjen për t’u larguar nga shkollat ​​nëse mundeni. “

Republikani i Kentucky gjithashtu zbuloi se ai po shtyn një projekt-ligj që do t’i jepte fund mandatit maskë të qeverisë federale në avionët komercialë.

“Unë jam duke futur legjislacionin që do të heqë qafe mandatin federal,” tha Paul. “Kjo do te ndodhi me urdhër ekzekutiv nga Presidenti Biden dhe linjat ajrore fshihen pas saj. Unë jam një udhëtar i shpeshtë. Jam i sëmurë dhe i lodhur duke hyrë në aeroplan. Në vend që të më falenderojnë për rezervimin e një vendi dhe blerjen e një bilete, ata më thonë se mund të shkoj në burg sepse nuk kam vendosur maskë. Pastaj më thonë se mund të shkoj në burg nëse nuk jam në gjendje të hap derën. Pastaj ata thonë, Zoti na ruajt, ju sollët një pije në bord që të mund të relaksoheni për shkak të të gjitha mandateve. Ata do të na fusin në burg edhe për këtë “.

“Kështu që, unë dua që ata të marrin – Unë dua të hipi ne një aeroplan, dhe dikush më falënderoi për blerjen e një bilete dhe në vend që të më thoshnin tre mënyra të ndryshme që ata do të më dërgojnë në burg nëse nuk i nënshtrohem ndonjë mandati , ”Vazhdoi ai. “

Por ata fshihen pas mandatit federal.

Ata disi veprojnë si, oh, nuk jemi ne. Epo, linjat ajrore nuk po jua bëjnë këtë. Governator eshtë qeveria juaj federale. Ata u lutën për këto, linjat ajrore. Dhe çështja është se ata u lutën për paratë tona. Ata mund të fluturonin me aeroplanët e tyre. Dhe tani ata po luten qe të vazhdojnë këte mandat.

Mandatet duhet të marrin fund. Ata nuk po punojnë. Ju keni më shumë të ngjarë ti merrni atë në shtëpinë e tyre sesa ti merrni në një aeroplan. ”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!