fbpx
Lajmet me te Klikuara

Dr.Vladimir Zelenko: Një “Bandë Psikopatësh” po kërkojnë Vaksinimin Masiv …

Read Time:4 Minute, 6 Second

Një mjek nga Nju Jorku i cili nisi përdorimin e hidroksiklorokinës (HCQ) dhe zinkut për të trajtuar COVID-19 (CCV) shpjegoi suksesin e trajtimit të censuruar gjatë një interviste me Life Site News dhe foli për vaksinat, për të cilat ai tha se “një grup i psikopatësh”po përpiqen të administrojnë vaksinen në masë.

Dr. Vladimir Zelenko tha se gjatë fillimit të shpërthimit të koronavirusit në Mars te 2020-tes në Nju Jork, shteti me shumicën e rasteve, pacientët e saj i vuri në ventilator si pothuajse i vetmi trajtim, por nuk ishte një model shumë i mirë i trajtimit sepse 80 deri në 90 përqind e tyre po vdisnin.

“Nga 600,000 amerikanë të vdekur që kemi, mund të kishim parandaluar 510,000 persona që të shkonin në spital dhe të vdisnin”, tha Zelenko, i cili, duke aplikuar trajtimin e bazuar në hidroksiklorokinë dhe zink për 3,000 pacientët në kujdesin e tij, arriti të zvogëlojë shkallen e shtrimit nëper spital dhe vdekja ishte me 84%.

Sidoqoftë, mjeku i tha Claire Chretien të LifeSite se amerikanët që u infektuan me koronavirus zbuluan se ky protokoll nuk u zbatua nga shumica dërrmuese e komunitetit mjekësor dhe se farmacistët nuk donin të lëshonin receta mjekesore.

Përkundrazi, ai tha, “se hidroksiklorokina dhe zinku është përqafuar nga mjekë udhëheqës botërorë të cilët janë të ndershëm dhe të aftë për arsyetimin deduktiv dhe nuk janë të indoktrinuar”, por ai theksoi se për fat të keq, 90% e mjekëve në SH.B.A. janë të paaftë për të menduar se jane të pavarur.

Lidhur me efikasitetin e trajtimit të hidroksiklorokinës për trajtimin e koronavirusit, ai tha se ka dhjetëra studime që e vërtetojnë këtë dhe shtoi se nuk është ilaçi i vetëm efektiv, duke vërejtur se ivermektina është një nga masat parandaluese më të fuqishme kundër infeksionit me virusin.

Duke iu referuar vaksinave, Zelenko tha se “nuk ka nevojë Mjekësia për këtë” lëng eksperimental “, i cili po administrohet në të gjithë botën, duke pasur parasysh që trajtimi me hidroksiklorokinë është shumë i efektshëm, dhe madje edhe më shumë, tha ai, duke pasur parasysh që vetë CDC për fëmijët nën 18 vjeç i shëron 99.998% pa pasur aplikimin e ndonjë trajtimi.

Kjo tregon se vaksina përfaqëson një rrezik sigurie shumë më të madh se çdo përfitim i mundshëm, dhe efikasiteti i saj është “i diskutueshëm” edhe për ata që janë më të rrezikuar nga prekja e virusit, tha ai.

Zelenko e quajti krizën e koronavirusit luftën më të madhe psikologjike në historinë e njerëzimit. Ai tha se përmbushja e qëllimit për të bindur shtatë miliardë njerëz për t’u vaksinuar mund të arrihet vetëm duke gjeneruar frikën patologjike dhe duke ju ofruar një zgjidhje artificiale.

“Gjithmonë ka pasur tiranë dhe despotë që kanë iluzione se janë një perëndi ose e quajne vete një perëndi dhe mendojnë se kanë të drejtë të përcaktojnë rrjedhën e historisë njerëzore,” tha ai.

Për Zelenko, filantropi miliarder Bill Gates dhe Klaus Schwab i Forumit Ekonomik Botëror janë pjesë e një “grupi psikopatësh”, ai beson se ata kanë “evoluar në një qenie më të lartë” dhe po shtyjnë një axhendë “transhumaniste”, si dhe po promovojnë zhdukjen e pronës private dhe lëndëve djegëse fosile, dhe po përpiqen për të vaksinuar të gjithë njerezit në tokë.

“Ky është një komplot – dhe jo teori – dhe është një komplot për të kryer gjenocid nga një grup psikopatësh që mendojnë se ata janë Zoti … Kjo është një luftë kundër Zotit”, tha ai.

Duke mos dashur të heshtë për trajtimin e tij të virusit CCP me një protokoll që është censuruar dhe diskredituar, megjithëse rezultatet e saj jane të dukshme dhe efektive, Zelenko është përballur me persekutim. Ai është ndaluar nga Twitter, Facebook dhe YouTube për të siguruar fokusin e tij kundër narrativës covid-19.

Ai gjithashtu tha se në fillim të shpërthimit të koronavirusit, shefi i atëhershëm i stafit të Presidentit Donald J. Trump, Mark Meadows, e thirri atë për të diskutuar gjetjet e tij mbi përdorimin e HCQ dhe zinkut për të trajtuar virusin dhe pretendoi se ai kishte trajtuar disa pacientë të profilit të lartë, përfshirë ish kryetarin e New York-ut Rudy Giuliani.

Vlen të përmendet se Trump u kritikua publikisht për inkurajimin e përdorimit të këtij ilaçi për të trajtuar virusin CCP, madje duke deklaruar se hidroksiklorokina kishte një efekt të rëndësishëm në shërimin e tij pas infektimit të tij me virusin.

Ai madje u sulmua gjerësisht për vdekjet gjatë pandemisë, prova që armiqësia kundër Trump dëmtoi shumë njerëz që mund të kishin marrë një trajtim që është provuar se funksionon dhe shumë jetë mund të ishin shpëtuar.

Ish këshilltari i Trump Peter Navarro postoi një mesazh të fortë kundër Fauci-t dhe CNN që është krahu i të majtëve në llogarinë e tyre në Twitter muajin e kaluar, e akuzuan ate për neglizhencë si dhe ja hodhen poshtë efektivitetin e hidroksiklorokinës kundër virusit CCP.

Burimi: https://thebl.tv/us-news/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!