fbpx
Lajmet me te Klikuara

Bill Gates kërkoi tek Elita Miliardere se duhet bërë më Shumë për të Luftuar Ndryshimin e Klimës …

Read Time:1 Minute, 51 Second

Bill Gates të Premten u tha shokëve të tij miliarderë se duhet bërë më shumë për të luftuar ndryshimin e klimës gjatë një fjalimi në konferencën vjetore të Luginës së Diellit në Idaho.

Me shumë shokë kapitenë të tij të industrisë, argëtimit dhe teknologjisë që kishin fluturuar me avion privat, Gates u tha atyre se problemi ishte i vërtetë.

Trafiku i zhurmshëm i avionëve privatë të martën pa Administratën Federale të Aviacionit të SHBA që solli kufizime në kontrollin e trafikut ajror, duke ndaluar përkohësisht avionë të tjerë nga Bregu Perëndimor i vendit deri në Michigan dhe Kanada nga nisja.

Gates në të kaluarën ka mbrojtur përdorimin e tij të avionëve privatë, duke këmbëngulur se ai ndërmori hapa për të zbutur dëmet e tyre.

Ndërsa promovonte librin e tij Si të shmangni një katastrofë klimatike në shkurt, Gates tha:

“Unë jam duke kompensuar emetimet e mia të karbonit duke blerë karburant të pastër të aviacionit dhe duke financuar kapjen e karbonit dhe duke financuar projekte të strehimit me kosto të ulët për të përdorur energji elektrike në vend të gazit natyror dhe kështu kam qenë në gjendje ta eleminoj atë dhe ishte për mua e mahnitshme se sa e shtrenjtë ishte ajo, kostoja të jetë e gjelbër… duhet ta ulim atë. ‘

Gates, 65 vjeç, ndoqi mbledhjen e 37-të pa gruan e tij Melinda, pas njoftimit të tyre të divorcit në maj.

Gulfstream G650 i Jeff Bezos mund të shihet duke arritur në Aeroportin Friedman Memorial të Idaho të Martën. Bezos u pa të enjten në ngjarje me të dashurën e tij Lauren Sanchez.
Avionët privatë janë parë të rreshtuar në fushën ajrore në Sun Valley të Mërkurën, ku një diskutim mbi ndryshimin e klimës u mbajt të Premten.

Të enjten ai u pa duke shëtitur në tokat e resortit Idaho me Evan Greenberg, president dhe CEO i gjigandit të sigurimeve Chubb.

Dyshja u panë afër vendit ku ai dhe titanët e tjerë të teknologjisë, medias dhe industrisë u mblodhën për drekë të enjten – mes tyre themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg, CEO i Apple Tim Cook, bashkë-themeluesi i Nike Phil Knight dhe CEO i Amazon Jeff Bezos.

Burimi: https://humansarefree.com/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!