fbpx
Lajmet me te Klikuara

Ironia e Fatit: Dy Enverë në një Derë !

Read Time:1 Minute, 57 Second

Nga Redi Mema

Në kohën e Diktaturës të gjithë Shqiptarët që arratiseshin intervistën e parë e jepnin tek Zëri i Amerikës duke denoncuar shtetin Diktatorial të Enver Hoxhës,kurse tani qysh nga viti 2013 që Shqipërinë e drejton Edvin Rama i Rilindjes Sorosiane, Shqiptarët denoncojnë qeverisjen e tij në Facebook.

Ky është një krahasim ironik për të kuptuar që ne Shqiptarët gjithmonë e kemi kërkuar shpëtimin ose nga Mediat e Huaja ose nga rrjetet Virus Sociale që quhet Facebook .

Dhe më e bukura e të bukurave është se me Daljen e Covid-19 Shqiptarët janë tmerruar akoma edhe më keq se sa nga Diktatura Enveriane dhe frika e madhe po ndihet sidomos nga Vaksinat e Covid-19 që Kabala hodhi në treg për të mbrojtur gjoja Popujt nga Virusi që shpiku vetë.

Po pse kanë frikë Shqiptarët nga Vaksina pse jane valle kaq te tmerruar?

Po ti shikosh Shqiptarët Sot ata duken sikur janë të Vaksinuar qe ne te vertet jane te pa vaksinuar.

Po Ku e kuptojë unë këtë gjë…. Që kur Edvini mori pushtetin në 2013 me ndihmën e Sorosit tek Shqiptarët ra një heshtje dhe një përgjumje dimërore . Edhe pse Luli gjoja bënte Protesta Moderne me Shëtitje të Shqiptarëve nëpër Bulevardet e Tiranës …. Shqiptarët akoma nuk po e kuptonin se Ata ishin të Vaksinuar dhe se e kishin marrë dozën e mpirjes të trurit të tyre.

Sot në 2021 na kanë dalë shumë Analistë,Opinionistë Luftëtarë që luftojnë me Mullinjtë e Erës duke bere Propagande ne favor te Rilindjes ose te OpozitLulit dhe prapë Shqiptarët nuk po e kuptojnë që janë të vaksinuar nga Vaksina Rilindja dhe Opozita Sorosiane.

Sot Shqiptarët kanë shumë mundesira per te shpetuar nga kjo Vaksine Helmuese dhe kete mundesi jua japin Patriotë që po ju hapin sytë. Shqiperia ka shumë Djem Nënash që mundohen tju ZGJOJNE dhe tju Orientojnë në Rrugën e drejtë të Demokracisë sic janë Avokati Altin Goxhaj,Kreshnik Osmani e shumë e shumë Patriotë pafund që po ju paralajmërojnë nga rreziku që po ju pret,por ju mesa po shikoj qenkeni vërtet të vaksinuar.

Dhe mua nuk më ngelet gjë tjetër t’ju them përveçse Ironia e fatit ju paska trokitur përsëri në derë,që do të thotë Dy Enverë në një Derë,flini o Popull flini gjumë të ëmbël e rrugë të mbarë nëpër botë si Çifutët dikur.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!