fbpx
Lajmet me te Klikuara

Vetëm 100 ditë…dhe e bëjnë Shqipërinë dritë!

Read Time:1 Minute, 24 Second

Nga Ylli Dylgjeri:

Në fillim, kur erdhi Rama në qeverisje, na kërkoi 300 ditë per Rendin… I morri. I punoi. Dështoi. U qelb vendi në kanabis. Kaluan me pas mijra dite te tjera. U ndruan Ministra e Drejtore serisht. U mbyt vendi ne krim. Dhe si te mos mjaftonin ditet na del sot e kerkon prap 100 dite per te vendosur Rendin!!!

Me ke flet ky?

A e degjoj kush?

Pse kërkon 100 ditë?

Ky pisllëqet i bën edhe natën.

Apo, të dëgjojnë Drejtoret?

Susss!

Drejtoret o popull jane bëre mjeshtra. Ja kanë ngrenë me kohë mishin, ja kanë pirë lëngun dhe tani po i lëpijnë kockën… Pse do të thoni?

I gjithe inventari i drejtoreve të Policisë me grada të larta nuk janë më shume se 35-40 vetë. Dmth: 12 drejtorë shkarkohen,12 emrohen, dhe 12 të tjerë rrinë ne karikim, Kaq është numëri në koshin ku perzgjidhen.

Aq grada kanë dhënë. Nuk ka të tjerë. Nuk ka edhe fond page.

Mirepo edhe këto që jane në kosh, po tu hapesh dosjet ne SHÇBA janë të gjithë me njolla.

Pasi i vertisin duke pritur pazarin, i emrojne si qershite e Nastradinit….ky kalon… se eshte permjere me pak, ky nuk kalon… se është ndyrë më shumë, e keshtu sa bëhen 12 drejtore, per tu takuar në mbledhjen me Kryeministrin.

Këtë herë janë fringo. Vene dhe maska! Haaaaaaaaaaaa! Ato me maska kane qene. Po nejse.

Fillojme. 100 dite prap.

Koha filloi. Milet! Dëgjoni e mbani vesh: Këto 100 ditë do bëhet nami! Drejtoret janë në garë. Do kërcasi gjoba, druri, huri, do te prishet murri dhe burri. Do merret në fund flamuri.

Kaq kisha. Takohemi pas 100 diteve.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!