fbpx
Lajmet me te Klikuara

Rudy Giuliani: FBI refuzoi të merrte Hard Diskun e Hunter Biden që përmbanin Video “të Neveritshme” të pornografisë të fëmijëve …

Read Time:3 Minute, 30 Second

Ish-avokati dhe ish-kryetari i Bashkisë së New York-ut të Donald Trump, Rudy Giuliani, denoncoi se në bastisjen e shtepise te kryer në prill nga FBI, gjithçka u mor përveç hard disqeve që i përkisnin Hunter Biden, që përmbanin video “të neveritshme” të pornografisë të fëmijëve.

Departamenti i Drejtësisë siguroi një urdhër kontrolli për Rudy Giuliani në shtëpinë dhe studion e tij për të gjetur të dhëna dhe pajisjet elektronike.

Bastisja e shtepise u raportua se ishte e lidhur me një hetim nëse Giuliani ilegalisht loboi per Presidentit Donald Trump në emër të zyrtarëve dhe oligarkëve në Ukrainë, një vend ku ish-kryetari i bashkisë shkoi për të zbuluar “papastërtitë” e kandidatit të atëhershëm Joe Biden dhe djalit të tij Gjahtar.

Pas asaj ngjarjeje – përmes avokatit të tij – Giuliani lëshoi ​​një deklaratë me informacionin që ai tani e përsëriti veten në një intervistë: FBI “refuzoi kategorikisht” të merrte disqet e ngurta kur “ato ju ofroheshin në disa raste”.

Gjatë një interviste të botuar më 6 korrik nga ish guvernatori i Arkansas Mike Huckabee, Rudy Giuliani detajoi bastisjen e FBI në shtepine e tij dhe përsëriti se agjentët nuk donin të bënin asgjë me disqet e ngurta të Hunter Biden.

“E vetmja gjë që inkriminon në shtëpinë time janë disqet e ngurta Hunter Biden dhe ata nuk do t’i merrnin ato”, tha ai. “Dua të them, unë ju ofrova atyre provat inkriminuese. Unë kam shumë krime për te treguar per ty dhe FBI-ne: “Jo, jo, jo, ne nuk e duam atë.”

Huckabee u trondit nga fakti se “Ata nuk i morën laptopët, apo jo?”

Giuliani u përgjigj: “Keto Përmbajne një krim njera pas tjetres, duke përfshirë pornografinë e fëmijëve.”

Vitin e kaluar, ish-kryetari i bashkisë kishte parashikuar që “informacioni konfidencial” dhe fotot në hard disk qe janë “të neveritshme” dhe qe do të “trondisin dreqin nga ju”. “Eshtë autentike si ferri”, këmbënguli Giuliani.

“Disa nga ato fotografi mund të vijnë vetëm prej tij. Dhe do t’ju tregoj pse e di me siguri, “shtoi ai.” Kam rreth 10 informacione konfidenciale që askush nuk i di përveç meje dhe Hunter Biden-it, “tha Giuliani.

Vitin e kaluar, gjatë një interviste në “Fox & Friends”, Giuliani tha se ai dhe avokati i tij morën një kopje të hard drive-it të Hunter, i cili ishte në duart e një tekniku kompjuterik të Delaware.

Sipas Robert Costello, avokati i Giuliani, hard disku përmbante rreth 40,000 e-mail, mijëra mesazhe me tekste, fotografi dhe video të Hunter në “pozicione shumë kompromentuese”.

Pronari i dyqanit të kompjuterëve tha se ai kopjoi disa të dhëna nga laptopi i tij pasi djali i Presidentit Biden i ktheu ate për riparim.

Me sa duket, gjatë bastisjes së shtepise te Giuliani-t, nuk ishte hera e parë që FBI kishte qenë afër përmbajtjes së kompjuterit të Hunter Biden. Sipas avokatit të Giuliani, tekniku i dorëzoi një kopje të dokumenteve dhe imazheve FBI-se ne dhjetorin e kaluar pasi pa përmbajtjen shqetësuese të MacBook Pro të Apple.

Gjithashtu, nga kopja që mori Giuliani, ish kryebashkiaku dyshohet se i dha një pjesë të atyre dokumenteve New York Post dhe New York Post shpërndau disa nga materialet, përfshirë imazhe dhe video që tregonin akte seksuale dhe përdorim të rëndë të drogës.

“Më shumë aktivitet kriminal se Al Capone”

Kjo deklaratë e re nga Giuliani përkon me komentet e ish-Presidentit Trump të Mërkurën me 7 korrik, në një konferencë shtypi në Bedminster ku ai pretendoi se kishte qasje në hard diskun e Hunter Biden, duke pohuar se kompjuteri kishte “më shumë aktivitet kriminal se ai i Al Capone-s”.

Komentet e ish-presidentit erdhën ndërsa ai zbuloi padinë e tij masive kundër gjigandëve të Big Tech duke përfshirë Facebook, Twitter dhe Google.

“Laptopi nga ferri”, tha Trump gjatë veprimtarisë. “Nëse e shikoni atë gjë, ka më shumë aktivitete kriminale në atë laptop sesa Al Capone të kishte ndonjë laptop.”

Al Capone ishte një gangster i famshëm amerikan i viteve 1920 dhe 1930.

Trump vazhdoi duke pretenduar se ai e ka parë laptopin e Hunter Biden me sytë e tij dhe se përmbajtja e tij është më e keqe sesa Ai vete mendonte.

Burimi: https://thebl.tv/us-news/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!