fbpx
Lajmet me te Klikuara

Adoleshenti vuan nga Problemet e Zemrës pasi u detyrua të Vaksinohet nga shkolla …

Read Time:4 Minute, 12 Second

Një student 17-vjeçar, i cili pavarësisht se kishte kontraktuar COVID (CCP Virus) dhe ishte rikuperuar prej tij, u diagnostikua me probleme në zemër menjëherë pasi mori vaksinën, babai i tij foli ne nje emision për “Fox & Friends” të martën, 6 korrik.

Babai i të riut, Fabio Berlingieri, tha se djali i tij u vaksinua më 15 qershor ku mori dozën e tij të parë të vaksinës Pfizer për virusin CCP dhe rreth një javë më vonë ju shfaqën simptoma të zemres.

Ai më tej shpjegoi se djali i tij tashmë ishte prekur nga virusi dhe ishte shëruar plotësisht, por shkolla kërkoi që ai të vaksinohej për të ndjekur sportin dhe për të luajtur futboll.

Kur adoleshenti filloi të ankohej se “zemra e tij po i dhembte dhe se kishte rrahje te forta zemre”, Berlingieri mendoi se djali i tij kishte tërhequr ndonjë muskul ndërsa luante futboll, por kur simptomat vazhduan te perkeqesoheshin, ai e çoi atë në repartin mjekësor.

Mjekët i bën një elektrokardiogram dhe, megjithëse nuk gjetën asnje anomali, ata e këshilluan atë qe ta vizitonte një kardiolog. Ditën tjetër, kardiologu bëri një ultratinguj, i cili gjithashtu nuk gjeti asgjë dhe nga analiza të gjakut. Pas tre ditësh pritje për rezultatet, lajmi i keq u erdhi.

Berlingieri tha që mjekët e thirrën për t’i thënë qe “djali juaj duhet të shkojë në dhomën e urgjencës sot”, dhe ai u tha atyre që atë ditë ishte festa e tij e diplomimit dhe se ai mund të shkonte më vonë ne urgjence, por përgjigja ishte e prerë: “Ata i thane, ‘jo, ai duhet të shkojë tani.’ “

“Nivelet e troponinës së tij ishin jashtë listave”, shpjegoi Berlingieri, duke shtuar se djali i tij ishte në spital për t’u kujdesur për disa ditë. Ai gjithashtu përmendi që vizita e fundit te kardiologu treguan se EKG e adoleshentit ishte ‘pak larg.”

“Ajo që ndodhi, mendoj se është oksigjeni nuk merr në ato zona. Kështu që duhet të shërohet ”, tha babai i shqetësuar për situatën aktuale të djalit të tij, duke shtuar se tani duhet të jetë shumë i kujdesshëm për të mos bërë ndonjë gjë të rëndë në mënyrë që rrahjet e zemrës të mos ti rriten dhe ta vendosin atë në rrezik të një sulmi në zemër.

Berlingieri u ankua që djali i tij i mungoi premtimi i tij dhe se të gjitha gjërat që Ai i pëlqente, si luajtja e futbollit dhe surfimi, tani nuk do te mund t’i bëjë për shkak të ankesës në zemër që mori nga vaksina.

Kontribuesja mjekësore e Fox News, Dr. Nicole Saphier, e cila doli në nje intervistë me Berlingieri deklaroi se si CDC (Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve) dhe media si New York Times minimizuan të dhënat për efektet e pafavorshme të vaksinave tek adoleshentët, duke e quajtur atë “të papërgjegjshëm”.

Saphier tha që ata “zgjedhin fjale te bukura në mënyrën se si ata paraqesin të dhënat”, dhe i bëjnë këto në një program të gjitha ose nuk bejne asgjë, duke thënë se “ose adoleshentët janë vaksinuar plotësisht ose secili prej tyre do të marrë COVID-19. ”

Ai shtoi se duhet t’u kushtohet më shumë vëmendje efekteve të mundshme anësore, të tilla si miokarditi dhe probleme të tjera të inflamacionit të zemrës, kur Ju te vendosni se kush duhet të vaksinohet, dhe se FDA (Administrata e Ushqimit dhe Barnave) duhet të shikojë nga afër vaksinat përpara se ti rekomandojë ato per përdorim.

Lidhur me imunitetin natyror të fituar pas kontraktimit të virusit, siç tregoi Berlingieri për djalin e tij, Saphier tha, “Epo, për fat të keq, ata ende vazhdojnë të mohojnë imunitetin natyror duke pasur një mbrojtje të fortë, dhe e vërteta është se po.”

“Fabio, për vete dhe familjen e tij ka të ngjarë të ketë akoma antitrupa pozitivë. Ai me siguri nuk kishte nevojë për vaksinën tani. Dhe këtu ai nuk është as në gjendje të luajë futboll sepse ai mori vaksinën për te mos ta penguar per te luajtur futboll, “shtoi mjeku kontribues i Fox News.

Vaksina e Pfizer aktualisht është e licencuar për përdorim tek fëmijët e moshës 12 vjeç. Por sipas një drejtuesi të lartë të laboratorit, fëmijët më të vegjël, të moshës pesë deri në 11 vjeç, mund të jenë kandidatë për ta marrë Vaksinën në shtator ose tetor.

Siç është raportuar nga Children Heald Defense më 25 qershor, FDA shtoi një paralajmërim në fletët e fakteve, siç këshillohet nga Komiteti Këshillimor i CDC për Praktikat e Imunizimit, për vaksinat Pfizer dhe Moderna, duke treguar një rritje të rrezikut të miokarditit dhe perikarditit, veçanërisht pas doza te dyta dhe me fillimin e simptomave brenda ditëve të vaksinimit.

Dhe siç raportojne mediat gjithashtu nga të dhënat më të fundit nga Sistemi i Raportimit të Ngjarjeve të Vaksinave (VAERS) raportohet se ka pasur një total prej 1,576 rastesh të miokarditit dhe perikarditit midis 14 dhjetorit dhe 28 qershorit. Nga ato 1,576 raste, 1,001 i atribuohen Pfizer, 523 Moderna dhe 48 vaksinës COVID të J & J.

Burimi: https://thebl.tv/us-news/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!