fbpx
Lajmet me te Klikuara

Takimi Top Sekret i MSM, Big Tech dhe Kokat e Inteligjencës u zhvillua këtë javë .(VIDEO)

Read Time:1 Minute, 28 Second

Këtë javë u kryen takime tepër sekrete dhe zhvillohen midis firmave më të larta të komunikimit në SH.B.A.

Big Tech, Mainstream Media (Big Media) dhe komuniteti i inteligjencës po mblidhen për të strategjizuar se si të konsolidojnë fuqinë e tyre mbi informacionin që ushqehet me forcë për popullin Amerikan.

Mark Dice ndan sa vijon:

Sa herë që njerëzit flasin për konglomeratet kryesore të mediave që bashkëpunojnë fshehurazi me njëri-tjetrin. Vizionet e dhomave të mbushura me tym dhe figurat hije të veshura me kostume të shtrenjta ulur rreth një tavoline vijnë në mendje.

Epo, kjo mund të jetë një pritje e ekzagjeruar në vështrimin në prapaskenë të çështjes, por nuk është gjithçka kaq larg së vërtetës.

Çdo korrik që nga viti 1983 një grup i vogël i manjatëve të medias, titanëve të teknologjisë, investitorëve, politikanëve dhe agjentëve të inteligjencës, të gjithë mblidhen në qytetin e vogël të Sun Valley, Idaho, për një javë takimesh për të zhvilluar konsensusin në lidhje me politikat për mediat kryesore, media sociale, dhe teknologjia në zhvillim e komunikimit.

Në thelb është si takimi i Bilderberg për mediat dhe meqenëse kompanitë e teknologjisë si Facebook, Twitter, Apple dhe YouTube janë bërë lojtarët kryesorë në industrinë e medias, ata të gjithë bashkohen çdo vit në Sun Valley duke u përpjekur të sigurohen që asnjë platformë në zhvillim nuk mund të kërcënojë fuqinë e tyre …

Shikoni videon më poshtë:


Mark është një nga zërat më të mirë në YouTube që ishte shënjestruar dhe censuruar që nga viti 2016. Ai ishte shumë efektiv. Videoja e mësipërme është një shembull i punës së tij përrallore.

Amerikanët duhet të lirohen nga këto njësi që kontrollojnë informacionin. Media e re është përgjigjja.

Burimi: TeamTuckerCarlson.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!