fbpx
Lajmet me te Klikuara

Mblidhen nē “Kampin Veror të Miliarderëve” Për të marrë Vendime se çdo bëjnë me Ne domethënë gjithë Njerëzimit!

Read Time:1 Minute, 49 Second

Avokat Altin Goxhaj:

Kështu u mblodhën edhe në 2019 kur vendosën të dhjesin Demokracinë !

Ky është ai momenti kur mblidhen miliarderët e Big Tech dhe Mediave dhe marrin vendime për ata që si kanë votuar! Pikërisht sot kur Trumpi nisi padinë kolektive kundër Rrjeteve Sociale për çensurën ndaj konservatorëve dhe njerlzve të lirë.

Lexojeni lajmin më poshtë 😉 Sipas Breitbart: Manjatët e Big Tech dhe Mediave Mbërrijnë në Sun Valley për ‘Billionaire Summer Camp’

Një konferencë elitare vjetore vetëm për ftesa në Sun Valley, Idaho, e organizuar nga banka e investimeve Allen & Company po zhvillohet këtë javë, me listën e të ftuarve përfshirë miliarderë dhe powerbrokers nga Mjeshtrat e Mëdhenj të Teknologjisë së Universit dhe media siç janë COO në Facebook Sheryl Sandberg, CEO i Disney Bob Iger, hosti i CNN Anderson Cooper, Robert Kraft dhe ndoshta themeluesi i Amazon Jeff Bezos. Pasuria e parashikuar e të pranishmëve arrin 588 miliardë dollarë këtë vit.

Konferenca pesë-ditore zhvillohet nga 6 deri në 10 korrik dhe mbahet në buzë të Pyjeve Kombëtare Sawtooth të Idaho në një qytet të vogël me 1,500 njerëz. Vizitorë të pranishëm në këtë veprimtari përfshijnë Robert Kraft; ZYRTAR I Facebook Sheryl Sandberg; Bashkë-CEO i Netflix Reed Hastings dhe Ted Sarandos; Gayle King i CBS News; Anderson Cooper i CNN; CEO i Nike John Donahoe; ish-CEO i Disney Michael Eisner; Kryetarja e Shari Redstone e ViacomCBS dhe Stacey Bendet CEO i kompanisë së modës Alice + Olivia.

Një aeroplan që i përkiste Jeff Bezos mbërriti në aeroportin lokal në Hailey afër, por bashkëthemeluesi i Amazon i cili kohët e fundit dha dorëheqjen si CEO i kompanisë ende nuk do të bëjë një paraqitje publike në ngjarje.

Të pranishmit në konferencën e fundit në 2019 përfshinin CEO i Facebook Mark Zuckerberg; CEO i 23andMe Anne Wojcicki; Djali i Rupert Murdoch, Lachlan Murdoch, i cili është CEO i Fox Corporation; CEO i PayPal Dan Schulman; COO në Instagram Marne Levine; Shefi i McDonald’s Steve Easterbrook dhe ekzekutivi i mediave miliarder Shari Redstone.

Lexoni më shumë në Daily Mail këtu.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9762519/Media-tech-moguls-appear-day-one-exclusive-Sun-Valley-billionaire-summer-camp.html

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!