fbpx
Lajmet me te Klikuara

Italia shpallet finalisti i parë i Euro 2020 me anë të Penalltive.(VIDEO)

Read Time:33 Second

Ndeshje mbyllet në barazim 1-1 mes Italisë dhe Spanjës duke bërë që finalisti i parë i Euro 2020 të dalin nga penalltitë.

Ndeshja u zhvillua ne favor te Spanjes, në 15 minutat e para të kohës shtetsë Spanja ishte më kërkuese duke iu afruar dy herë golit me Moratan dhe Olmon por nuk kishte qartësinë e duhur për të shënuar. Ndërkohë në shtesën e dytë ra në sy lodhja e të dy ekipeve.

Italia arriti të shënojë me Berardin por goli u anullua për pozicion jashtë loje.

Tashmë gjithçka u vendos nga penalltitë dhe Italia shpallet finalistja e parë e Euro 2020.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!