fbpx
Lajmet me te Klikuara

Ata janë duke fjetur …

Read Time:54 Second

Nga Ferdinand Shehaj

Nëse s’të pëlqen trishtimi në poezite e mia ..shpërfille

Nuk ke pse ndihesh si un që i shkruaj..

E nese ke gëzim ..mos e mbaje për vete ..por mbille

Un trishtim ter jeten njoha ..dhe e vuaj..

U lodha duke tërhequr trishtimin zvarrë

Shpresoja se njè ditë do ta shkarkoja trishtimin diku

Por e shoh se ktè brengè ..me vete në varr do ta mar

Piskamat e saja më mbetën ter jeten ngulitur në tru

Ehhh sa shumë kam parë ..

Për dreq jetova gjatë në një vend ku mund të kisha vdekur disa here

Por Zoti vendosi për të treguar ..të mbetem gjallë

Dhe pse në dëshpërimin e sipërm i thashe ..”Zot më mer,,

S’më hiqet nga korniza e jetës ata njerëz që u vranë

Portretet e tyre ..varur , rrugeve të qytetit ende kane mbetur

Dhe pse luftën se deshë ..s’di nga erdhën ato arme ..

Mjaft . mos vazhdoni të qëlloni më ..se do ti trëmbni ..ata jane duke fjetur .

Dedikuar nje femije që u vra me babane dhe motren nga plumbat e 97-es në qytetin tim (Patos)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!