fbpx
Lajmet me te Klikuara

Një strukturë e Droguar nuk Mund të ristrukturohet …

Read Time:1 Minute, 22 Second

Nga Ylli Dylgjeri

Kryeministri Edi Rama u shpreh për Euronews Albania se “Policia e Shtetit ka një nevojë të madhe sa i përket teknologjisë…dhe se ristrukturimi i saj do të ndodhë me shpejt nga çfare ishte planifikuar!”

Kjo është farsa e rradhës e Kryeministrit te lodhur. Kjo është sërisht një gënjeshter. Policia e shtetit po tregohet si nga monitoruesit e huaj ashtu edhe nga publiku se është një kabanon i kontaminuar nga infeksionet e politikës së ditës.

Dhe si një kabanon i tille duhet groposur per të ngordhur infeksionin. Çdo ditë lajme, ngjarje, krime, dështime dhe ndalime nga rradhet e saj. Drejtimi i Policise ka deshtuar ne format. Ministra te inkriminuar, Drejtorë te akuzuar e te ndaluar, police te pezulluar e te larguar në drejtim të paditur.

Një Ministri që i ka humbur Statusi i Nëpunësit Civil duke u kthyer në Ministri politike, me nepotizem e kushërinj. Askush nuk beson më se mund të ribëhet nga ato që e sollën në këtë ditë. Edhe pse trumbetuan Vetingun në rradhët e policisë e sërisht dështim. Pas Vetingut ndodhën arrestime siç qe rasti i “Operacionit Shpirti”.

Por, Policisë së Shtetit dhe Ministrise se Brendshme tashme ia kanë marrë me kohe shpirtin trafiqet dhe tenderat, ia kanë marrë shpirtin drejtuesit e paafte e te inkriminuar, ia ka marre shpirtin “fryma Tahiri”, “pordhët Lleshi”, dhe “injoranca Veliu”.

Ndaj asnjë besim se do të kemi nje ristrukturim ne aspektin organizativ, ne drejtim, dhe ne burimet njerzore. Mendësia e çimentuar ne vitet e Rilindjes do te pjelle vetem kriza te reja.

Nje strukture e droguar në rrenje do rrise vetem canabis.

Njerëz bëhuni vigjilent!

Radarët janë fikur.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!