fbpx
Lajmet me te Klikuara

Dritan Zagani: Fikja e Radarit e kishte çmimin 25 mijë euro,ndërsa Festimi e kishte ul bagazhin e kishte çu 15 mijë euro .(VIDEO)

Read Time:53 Second

I ftuar në edicionin e lajmeve të RTV Ora, Dritan Zagani, ka komentuar megaoperacionin e koduar “Shpirti”, ku në pranga kanë rënë 28 persona mes tyre edhe prokurori Maksim Sota.

Ai është shprehur se ka ngelur i surprizuar për Sotën, por që për Festim Lelaj, gjërat diheshin që atëherë. Ai thotë se Leli që prej kur u emërua në detyrë nga Saimir Tahiri, kishte ulur pazarin që të kalonin gomonet me lëndë narkotike.

Më tej shprehet se Lelaj është ‘peshku’ i vogël, teksa shton se Kryeministri Edi Rama, është ai që ka dhënë derektivën  

“Kam ngelur i surprizuar për Maksim Sotën, dhe nuk mund të them gjë se si qëndron e vërteta. Kemi pasur një organizim shumë korrekt, nuk kishte ndonjë gjë që mund të dyshohej. Për trafikantin tjetër që quhej “Kokë Lopë” Gjërat diheshin që atëherë. Problemi nuk qëndron ishin apo nuk ishin këto trafikantë, problemi qëndron se kush u dha pushtet këtyre trafikantëve. Kush i ngarkoi me detyrat dhe pikat kyçe këta trafikantë.

Burimi: OraNews

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!