fbpx
Lajmet me te Klikuara

Alfred Cako: Si do të ndryshojë bota në 10 vjet, Axhenda 2030.(VIDEO)

Read Time:1 Minute, 5 Second


Në emisionin Rrethi Katror në Top Channel Alfred Cako flet për Axhenden 2030-te, ne lidhje me temen Cako deklaron se Ne kemi folur shpeshë herë për Axhenden 2030 që konsiderohet si e tillë nga Organizata e Kombeve të Bashkuara e cila e ka anancuar së pari në vitin 1992 në takimin e Rio de Zhanero por atëherë përfaqësuesit e shteteve nuk e kishin idenë shumë mirë se per çfarë behesh fjalë sepse aty flitesh ne terma të përgjithshme filluan të dëgjoheshin këto shprehjet si: ngrohja Globale si ndotja e Ambientit filluan të nxiteshin dhe të investoheshin këto Partitë Ambientaliste ose Partitë e Gjelbra të cilët luftonin per ambientalizmin luftonin per kundër Ngrohjes Globale për çarjen e Ozonit dhe për prralla të tjera si pune e këtyre.

Gjate emisionit Cako shtrone nje pyetje: Përshembull Manush dua të pyes Unë,ke parë ndonjë Skulpturë ose Pikturë Greke që të kenë qenë veshur me Pallto ose me Gëzofë 200 mijë vjet përpara,kështu ka qenë koha dhe atëhere kështu është prap nuk ka lëvizur dhe nuk do lëviz asnjeherë të gjitha këto shkrirjet e Akullnajave janë gënjeshtra të Ambientalistëve përfundon Cako.

Për më shumë ndiqni Videon e marrë nga kanali ynë në Rumble PatriotikMediaTv.

Ndalohet kopjimi pa marre te drejten e autorit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!