fbpx
Lajmet me te Klikuara

MRNA Technology Pioneer Shpërthen Censurimin e Madh të Teknologjisë …

Read Time:3 Minute, 8 Second

Nga Christina Maas

Dr. Robert Malone, një pionier i teknologjisë mARN, po censurohet nga platformat Big Tech.
Sipas Malone, vaksinat e bazuara në mARN COVID-19 përmbajnë disa rreziqe që minimizohen nga organet e shëndetit publik dhe deklaratat e tij po dalin kundër politikave të keqinformimit në shumë platforma të mediave sociale.

Ekipi i Malone kreu hulumtime të hershme mbi ARNi përsëri në 1990, duke treguar se nanopjesëzat mund të transfertonin ARNi në qeliza përpara se biokimisti hungarez Katalin Karikó të punonte në zgjidhjen e disa prej pengesave në futjen e ARN në qeliza përgjatë viteve ’90.

Llogaria personale e LinkedIn e Malone u hoq këtë javë pa paralajmërim ose shpjegim.

“Regjistrimi historik i asaj që kam bërë, deklaruar, kuptuar (dhe kur) etj me kalimin e kohës është një pjesë kryesore e krijimit të besueshmërisë dhe rekordit tim si profesionist,” shkroi të mërkurën Robert Malone. “Dhe kjo është fshirë plotësisht dhe në mënyrë arbitrare pa paralajmërim ose shpjegim.”

Llogaria premium e LinkedIn për qeverinë dhe biznesin e konsulencës bioteknologjike që ai drejton me gruan e tij Jill nuk u hoq.

“Atij nuk iu dha asnjë njoftim, asnjë paralajmërim”, shkroi Jill në një deklaratë për Just the News. “Ai ka një llogari 10-15 vjeçare – nuk ka pasur kurrë asnjë paralajmërim. 6,000 ndjekës ”.

Duket se LinkedIn mori problem me një postim të fundit që Malone bëri në lidhje me Shëndetin Kanada duke iu përgjigjur shqetësimeve që ai dhe ekspertët e tjerë ngritën në lidhje me praninë e “proteinës spike” në vaksinat e bazuara në mRNA COVID-19.

Rregullatori kanadez i shëndetit paralajmëroi për një numër të vogël të rasteve që përfshijnë inflamacion të zemrës në të rritur të rinj meshkuj dhe adoleshentë të vërejtur pas marrjes së vaksinave Moderna dhe Pfizer-BioNTech.

Në postimin që nga ajo kohë që nuk ishte në dispozicion, Malone shkroi:

“Ky është sigurisht një hap i madh përpara për mendimin tim – veçanërisht në kontrast me komunikimin (ose mungesën e tij) dhe mohimin nga SHBA dhe qeveritë e tjera. Të paktën tani jemi duke diskutuar meritat dhe kufizimet e të dhënave shkencore. ”

Platforma e rrjeteve profesionale në pronësi të Microsoft refuzoi një kërkesë për koment se pse u hoq llogaria e Malone.

Kjo nuk ishte hera e parë që Malone censurohej nga një platformë kryesore e mediave sociale.

Disa ditë më parë, YouTube hoqi një episod të podcastit DarkHorse, të drejtuar nga biologu evolucionar Bret Weinstein, ku Malone paralajmëroi për proteinën pikante në vaksinat e koronavirusit.

Pas heqjes, ai u paraqit në Fox News dhe pretendoi që CDC ishte ende për të kryer “analiza të përfitimit të rrezikut” të vaksinave, duke paralajmëruar se tek të rinjtë, “përfitimet e vaksinave ndoshta nuk i kalojnë rreziqet”.

YouTube demonetizoi dy kanalet që transmetojnë episodet e DarkHorse, një lëvizje që Weinstein tha se do të ndikonte në “më shumë se gjysmën e të ardhurave të familjes sonë”.

Sipas Jill, YouTube “duket se po ndalon çdo përmbajtje me të [Malone] në të”.

Ajo është e mendimit që platforma po synon burrin e saj për kundërshtimin e narrativës nga OBSH dhe CDC, të cilat këmbëngulin se vaksinat janë të sigurta.

Sipas Martin Kulldorf, një Profesor i Mjekësisë në Harvard, i cili ishte mbyllur nga llogaria e tij në Twitter për një muaj për shprehjen e skepticizmit për efektivitetin e maskave, një censurë e tillë është e rrezikshme.

Duke folur për Just News, Kulldorf tha: “Debati i hapur është veçanërisht i rëndësishëm gjatë një emergjence të shëndetit publik kur shumë pyetje të rëndësishme të shëndetit publik nuk kanë ende një përgjigje të njohur.”

Ai tha se platformat Big Tech duhet të rivendosin të gjitha llogaritë e pezulluara, sepse “Censurimi dhe heshtja e shkencëtarëve në rrethana të tilla mund të çojë në shumë vdekje të panevojshme”.

Burimi: https://humansarefree.com/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!