fbpx
Lajmet me te Klikuara

Historia jonë flet më Shumë se FakeNews e Politikës të BE-së në çdo Epoke të Historisë saj …

Read Time:5 Minute, 57 Second

Sic dihet për të hënën është planifikuar një takim virtual nga Angela Merkel me krerët e shteteve dhe qeverive të Ballkanit Perëndimor …. Me rastin e Samitit të ardhshëm të Procesit të Berlinit, të planifikuar për të hënën, të organizuar nga Gjermania, Angela Merkel tha se ishte e lumtur, megjithëse do të ishte vetëm një takim virtual, i cili do ta lejonte atë të vazhdonte të punonte me krerët e shteteve dhe qeverive të Ballkanit Perëndimor, nisur në 2014 si pjesë e procesit të Berlinit me iniciativë të Gjermanisë. Ajo vuri në dukje se shumë janë arritur që nga nisja e Procesit të Berlinit, i cili synon të japë një kontribut konkret për stabilitetin në rajon dhe dialogun.

Ballkani Perëndimor është një pjesë e Evropës ku plagët e luftës nuk janë shëruar ende dhe Gjermania është shtëpia e një numri të madh të qytetarëve nga ky rajon. Është e qartë për mua se vendet e BE duhet të kenë një interes për zhvillimin paqësor në Ballkanin Perëndimor. Ne kemi përgjegjësi për zhvillimin në atë pjesë të Evropës” theksoi Merkel.

E gjithë kjo i çon vendet e Ballkanit Perëndimor përpara drejt qëllimit të përbashkët për të përmbushur kushtet për anëtarësimin në BE. Jam e bindur që, herët a vonë, e ardhmja e tyre do të jetë me të vërtetë në një Evropë të bashkuar” theksoi ajo.

Merkel vuri në dukje se ka ende shumë sfida në Ballkanin Perëndimor, se “mosbesimi dhe nacionalizmat nuk janë zhdukur dhe mosmarrëveshjet dypalëshe mund të ndizen në çdo moment, prandaj pajtimi është i nevojshëm”. Kjo, thotë ajo, “do të thotë të kapërcejmë konfliktet e kaluara dhe të bëjmë gjithçka që është e mundur që brezat e ardhshëm të jetojnë në paqe” deklaroi Merkel.

Por le të bëjmë një Analizë të shkurtër në lidhje me Lojen e Europës ne shekuj …

Europa ,ne cdo epoke te Historise saj ,ka mbeshtetur me Politika te Armatimit dhe Logjistike,fqinjet rreth Shqiperise kane nxitur Gjenocidet kunder Shqiptareve ,gje e cila u vertetua ne vitin 1913 ku arriti kulmin e Armiqesise dhe dashakeqesise tek te Forteve te Europes kunder Popullit Shqiptare !!!!!!!

Ne Mesjete ,populli shqiptare u Tradhetua pikerishte nga Europa ,kur ne Shqiptaret mposhtem Pereandorine me te frikeshme te kohes ,dhe c’eshte me qesharakja ,ne Historine e Kontinentit neper Shkollat dhe ne Historine Europiane ,nuk permendet fare,,,Lufta 27-vjecare e Gjergj Kastriotit Skenderbeut kunder Perandorise Turke ,nderkohe kur i gjithe Ballkaniket ishin tashme te nenshtruar plotesishte e s’jepnin asnje shenje ekzistence dhe per ironi te kesaj Politike te ndyre Antishqiptare na flitet e ngrihet e permenden ne Histori Pseudo Ngjarje si Legjenda me Targa Greke (qe jane Perralla e gojedhena ) ose Beteja e Fushes se Kosoves e cila ka qene nje nder Betejat me te rendomta qe ne ate epoke qe ka pasur me mijera te tilla ,te cila , perdoreshin thjeshte per qellime Politike ,kunder Shqiptareve ,dhe qe eshte nje FakeKult.

Edhe kur flitet ne Dokumentaret Europiane mbi Shqiperine , per epoken e Mesjetes Luften dhe fitoret e Gj.K.Skenderbeut ,
ata e quajn Skenderbeun nje Freihetkämpfer (nji Luftetar te Lirise ) jo si nje Gjeneral ,jo si nje Prijes qe vinte nga nje Familje Kontesh ,nje nder Konte-t e Familjes me zoterimet me te Medha ne Veri te Shqiperise Gjon Kastrioti ,edhe kjo jo rastesishte ,intepretimet injorojne ne cdo rast te verteten ,Historike Shqiptare ,por dhe diskriminuese ,dashakeqese ,por t’i ulur krenarine shqiptarit ne nivele nesnhtrimi .

Deklarata e qenies te pashpirt qe nga jashte dukej si Njeri ,Bismark ,se Shqiperia nuk duhet te ekzistoje ne Europe
,le te coptohet sepse nuk eshte Komb dhe eshte e pazhvilluar , kjo pra eshte Linja e Politikes qe vazhdon gjate gjithe Kohes qysh prej vitit 1913 -es e deri me sot me Shqiperine me syte nga Europa .

Perse duhet te ishte Shqiperia e zhvilluar si vendet Europane qe te Ekzistonte apo meshirohej nga Kafsha Bismark ,
nderkohe qe ne asnje Histori apo Bibel nuk eshte shkruajtur ,nji Ligj i tille – dhe se , cdo Popull , rrespektivishte Historise , Fatkeqesive apo Lulezimit si Komb ,ka fazat e veta te Zhvillimit e perparimit .

Po ku e keni len ju te Europes Shqiperine te zhvillohet ? Ju Rrezuat Fan Nolit qe kur erdhi ne fuqi .

Dhe me e cuditshme eshte nje tjeter FakeNews se gjoja ishte Serbia ajo qe mbeshteti nje Shkerdhate dhe nje injorante musliman si Ahmet Zogun dhe qe e bene Mbret te Shqiperise ,ky eshte nje tjeter mashtrim sepse mbas Serbise qendronte e gjithe Europa !
Perse ??????

Cfar kishte Europa kunder Demokracise ne Shqiperi ?
Problemi ishte sepse ishte ne krye nje Shqiptare Nacionalist dhe teper Inteligjent per Kohen sa i cudiste me intelektin dhe Botekuptimin e tij edhe vet Perendimoret ?

Ne Komunizem na izoluan dhe na rrethuan me te gjitha Embargot me te Egra edhe kur Drejtuesi Komunist i Shtetit Shqiptare Enver Hoxha ,largoi trupat Ruse e doli nga Traktatit te Varshaves ,atehere kur te gjithe dridheshin nga Cizmja Ruse ne Bote !
Perseri na Izoluan si te ishte Shqiperia nje vend qe i kishte sjell Fakteqesi – Kurves Plake BE ne Histori ,ne nje menyre sa absurde aq edhe Kriminale ,nderkohe qe Shqiperia nuk rrezikonte asnje Popull fqinje , e akoma me pak Europen apo Perendimin .
Mirepo edhe kjo bente pjese ne Praktikat Okulte Antishqiptare te Politikes se Bestjes Europiane kunder Shqiptareve .

Europa fiton nje Pergjigje Shqiptare ndaj qendrimit te saj Antishqiptare gjate gjithe Historise dhe Ne ,,, si Shqiptare na kane borxhe nje Sqarim , Perse sulmoni e sabotoni ne cdo epoke Shqiperine dhe keni Hipoktizine e na flisni per Bashkime Europiane ,duke e zvarritur qellimishte ,duke ushtruar Represion , ( qe ne te demoralizohemi ,lodhemi ,dhe ti nenshtrohemi Politikave te Kurves Plake )
e te lejojme qe Shqiperia te Coptohet edhe njehere sot ,sepse keshtu na pranon Europa ne Bashkesine e saj !!!!!!

Europa ka 30-vite qe e saboton Shtetin Shqiptare dhe Demokracine ne Shqiperi .
Europa nxiti shkaterrimin e Industrise ne gjithe Shqiperine me Mekanizmat e instaluara ne kete vend si idioti shpellar Sali Berisha dhe sot Edvin Rama ,per t’i shnderuar Shqiptaret ne skellever dhe te lini vendin te nenshtroheshin Politikes se Skllaverimit duke i shkaterruat Ushtrine ,njelloj si bene edhe ne Kosove duke i Carmatosur mbas Lufte ,
Perse ?
Qe ti mbani shqiptaret ne cdo kohe nen Presion duke u ndjere te pafuqishem te aplikoni te na impononit Politikat tuaja
permes copetimit te Teritoreve dhe moslejimin e nji Shteti Shqiptare ne Ballkan ?

Pra kjo Politike e BE-se eshte nje Terrorizem Politike Europian kunder Shqiptareve ne Shekuj , qe Djalli vet e di perse ?

Shqiptaret duhet te reagojne te veprojne duke kerkuar nje Ballafaqim dhe nje Opinion BE-se dhe te na japi nji Pergjigje sepse na e kane Borxhe.

Keshtu qe ne do te perballemi me nje dinjotoz ne lidhje me Europen dhe jo sic kane bere deri me sot ,Politikanet Shqiptare duke ju lepir Djallit duke menduar se nje dite do zbutet BE-ja dhe do te ndryshoje qendrim vs Shqiperise …

Ku eshte Akademia e Shqiperise ,me cfare merret apo me gote e rakie.
Shqiptaret duhet te mesohen si te perballen si te barabarte me Boten,ndryshe ky
Mentalitet Inferioriteti qe na imponon Politika e BE-se na mban ne bodrumin e erret ,per mos te pare kurre driten e Perendimit …

/Patriotikmedia.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!