fbpx
Lajmet me te Klikuara

Kërkimi i Financuar nga Google në Wuhan …

Read Time:1 Minute, 43 Second

Google me sa duket ka financuar kërkimin e kryer nga Aleanca EcoHealth e Peter Daszak – një grup i diskutueshëm që ka bashkëpunuar hapur me Institutin e Virologjisë Wuhan mbi kërkimin e koronavirusit të lakuriqëve të natës “vrasës” – për më shumë se një dekadë.

Nga postat elektronike të deklasifikuara nga Doktor Fauci, u zbulua se instituti NAID, të cilin ai drejtonte, gjithashtu Doktor Fauci financoi Aleancën EcoHealth:

Por jo vetëm kaq, prokurorët federalë (jo realisht të sapoardhurit) kanë deklaruar se organizata “jofitimprurëse” e Peter Daszak ka marrë 39 milion dollarë nga Pentagoni për të kryer kërkime për koronavirusin në laboratorin kinez.

Lidhja kryesore ende mungon:

Edhe pse miliona parash i janë dërguar Wuhan-it në emër të Peter Daszak, për hulumtime mbi koronaviruset e lakuriqëve të natës, ne ende nuk ka prova se ato para janë përdorur për Sar-Cov-2 (megjithëse dyshimet janë te forta).

Sigurisht, miku i Fauci Peter Daszak gjithmonë ka folur për studime të Fitimit të Funksionit për të forcuar viruset e dobëta dhe për t’i bërë ato vdekjeprurëse:

Tani pjesës së financimit, ne shtojmë dhe Google (nuk mund të humbasim partinë) e cila ka financuar EcoHealth të paktën që nga viti 2010.

Një studim i vitit 2014 mbi perhapjen e virusit henipavirus, shkruar nga Daszak, në mënyrë të ngjashme thotë se ai ishte pjesërisht “i mbështetur nga Google, org.”

Në vitin 2018, studiuesit e Aleancës EcoHealth shkruajnë një letër të titulluar “Anketa e Rrezikut Serologjik dhe Sjelljes te Punëtorëve me Kontaktin e Kafshëve të Egra në Kinë” e cila u “mundësua” nga mbështetja financiare nga Google, org.

Dokumenti duket se hedhur bazat për teorinë se koronavirusët e ngjashëm me SARS mund të vijnë nga një treg i lagësht në një provincë afër qytetit të Wuhan, epiqendra e mundshme e COVID-19.

Sikur të mos mjaftonte, Peter Daszak ishte pjesë e ekipit hetues COVID-19 të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). Ai mbështeti përpjekjet për të “zhbllokuar” teorinë e origjinës së virusit në laborator.

Kjo është arsyeja pse thuhet se opinioni i OBSH-së nuk ka vlerë.

Burimi: The Giustice

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!