fbpx
Lajmet me te Klikuara

Ja si po j’ua nxijnë jetën Shqiptarëve Rilindja në kulmin e Sezonit Turistik .(VIDEO)

Read Time:1 Minute, 58 Second

Paramilitarët e Policisë Sorosiane të Rilindjes kanë filluar aksionin nga Velipoja, në Durrës, Vlorë dhe më në jug të vendit, te ndihmuar nga ajo Jenixheret bashkiake, kanë nisur punën për heqjen e çadrave dhe shezlloneve të vendosura nga bizneset, me pretendimin se nuk kanë marrë leje në e-albania qe eshte Edvin Rama.

Shumë prej pushuesve, që i kanë nisur tashmë zyrtarisht pushimet e tyre, janë detyruar që të prishin rehatinë, dhe të mbledhin plaçkat për shkak të aksionit Paramilitare policor, që është bërë me urdhër direkt të Edvin Rames. Ky i fundit tha disa dite me pare se duhet të marrë fund paligjshmëria, por mbetet e paqartë se kush do ti menachojë hapësirat e liruara, sa kohë që shumë biznesmenë po ankohen për afera korruptive që fshihen nga pas.

Shqiptarët akoma nuk po e kuptojnë se kjo Rilindja e Sorosit ju është qepur si Turku nga pas duke mos i lënë as të pushojnë .

Në kulmin e sezonit turistik kjo Rilindja e Sorosit ka filluar aksione policore me preteksin se Bizneset kanë zënë vendet Publike po si shpjegohet që kjo Rilindja sot e kuptojë që Bizneset kanë zaptuar vendet Publike,a nuk mundet që kjo Polici Paramilitarësh të Rilindjes të paralajmërojnë Pronarin e Hotelit qe diten qe fillon sezoni turistik por duhet të veprojnë tani sikur Shqiptarët janë Emigrantë dhe kanë zaptuar bregdetin.

Sic e shihni dhe në video me lart te sjelle nga Fax News Albania ky është një mesazh i hapur ku Rilindja e Sorosit nuk pyet më për Shqiptarët duke i trajtuar si refugjatë në Shtetin e tyre që me veprimet që bën të jep të kuptosh që Shqiptarët do pushojnë kur ti teket Rilindjes Sorosiane dhe jo kur të duan ata.

Njoftimet e Paramilitarëve të Policisë janë terrorr psikologjikë për t’jua nxijnë jetën Shqiptarëve deri në maksimum që ata të ikin një orë e më parë nga Shqipëria.

Kjo që po bën Rilindja nuk është për të liruar ambientet publike por për ti stresuar Shqiptarët sic vepruan me Plandeminë COVID-19. Gjërat zgjidheshin që në fillim të sezonit duke i lajmëruar bizneset që nuk do lejohen më të pushtojnë më plazhin dhe jo në këtë mënyre sepse nuk është e nevojshme të çosh trupa Paramilitarësh të Policisë që të ndërhyjë duke i bezdisur qytetarët të cilët kanë paguar për të pushuar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!