fbpx
Lajmet me te Klikuara

Shqiptarët po Vazhduan të Heshtin Ditë më të Zeza i pret nga Establishmenti Sorosian në Shqipëri …

Read Time:4 Minute, 12 Second

Nga Redi Minga

Mandati i tretë i Rilindjes është si t’jua nxijmë Jetën Shqiptarëve për 1 vit …

Kjo video per Mua flet shume dhe them me vete qe eshtë e kot t’ju tregojë Shqiptarëve qe ata kanë vdekur,po po kanë vdekur për së gjalli përderisa vazhdojnë e mendojnë se Liria dhe Demokracia në vend do të mbrohet nga Jashtë Tokësorët dhe jo nga vetë Populli Shqiptarë.

Kjo eshtë për të qeshur por edhe për të qarë kur shikon një Popull që e ka mbërthyer injoranca e Diktaturës Enveriane sepse vetëm në atë kohë Shqiptarët nuk e dinin dhe nuk e kuptonin se çfarë do të thoshte Liri dhe Demokraci.

Por gjithsesi Unë do ta jap Opinionin tim edhe pse e di shumë mirë që shqiptarëve më mirë serviru gallata facebook sesa realitetin se çfarë do te ndodhë me Pronat e tyre me familjen dhe me jetën e fëmijëve të tyre.

Po le të mendojmë për një moment se do te REAGOJNE

Ju po i ndiqni ngjarjet e fundit se cfare po ndodhe ne Shqiperi.

Me marrjen e mandatit të tretë nga Rilindja dhurua si gjithmonë nga Kryeministri i Republikës së Re Lulzim Basha,Rilindja filloi aksionin e saj kundër Shqiptarëve sic veproi në mandatin e saj të parë në 2013 ku sulmet e para ishin burgosjet e Shqiptarëve për mos pagim të Energjisë të Biznesit shkatërrimet e Pronave etj etj.

Por çfarë ka në plan Rilindja për 1 vit me shqiptaret.

Rilindja e Sorosit ka në plan që brenda vitit 2021 të forcojë Kodin Penal duke i terrorrizuar Shqiptarët akoma edhe më keq sic ju terrorrizojë për 8 vite me rradhë.

Dhe kjo loje sapo filloi,besoje se te gjithe e dëgjuat vetë me zë e me figurë: 15 vite burg po ndërtove pa leje në pronën tuaj.

Mos u habitni e thanë copë fare 15 vite burg e deklaroi dje Rilindja e Sorosit në takimin me Mercenarët e saj ku Çuçi ngriti Gishtin ndaj Shqiptareve duke thënë 15 vite burg e kuptoni pra se kush ju Kërcënoi Një ish Oficer i Policise Gjyqesore dhe nje ish Sigurimës i Enver Hoxhës me emrin Bledar Çuçi që sot drejton Policinë që ne “Duam” dhe ne si Popull i zgjuar dhe i dashur që jemi e quajmë Policia e Shtetit dhe që ju dhimbsen kur Kriminelët i lenë si Mutër në shesh sepse nuk kanë bythë as ta nxjerrin pistoletën nga brezi dhe me e bukura eshte se JU harroni shpejt e pa u menduar fare se çfarë ju ka bërë për 8 vite kjo Polici Mercenare që ju mendoni se është policia juaj.

Ja pra o Popull që akoma nuk po e kupton që Policia e Shtetit që paguhet nga Taksat tuaja drejtohet nga një Palaço dhe nga një klyshë i Sorosit që quhet Ardi Veliu dhe jo nga Klyshi tjetër i Sorosit i komanduar Bledar Çuçi që nuk di të veshi as pantallonat e tij,sepse po e keni marre vesh komandahet nga Klyshja e Sorosit që ka për grua nje super Kavie e Sorosit dhe ish dashnorja e Edvinit.

Pse po e them këtë gjë që Policia nuk kontrollohet nga ish Sigurimsi Çuçi që sot mban postin e Ministrit të Rendit,e them sepse Policia e Shtetit asnjëherë nuk është drejtuar nga Ministrat por nga klyshi i Sorosit Ardi Veliu.

Dhe te gjitha veprimet e dhunshshme te Policise kunder Shqiptareve ka pasur vetem nje drejtues ai quhet Ardi Veliu.

Edvin Rama është Njeriu më i pafytyrë dhe i pabesë qe mban toka.

Ai po e shfrytëzon këtë rast sepse ky është momenti i fundit për të si Kryeminister pasi sic jua kam deklaruar në shkrimet e mëparshme nuk do të qëndrojë as edhe 1 vit si Kryeministër dhe fakti po vërteton që Ai po nxiton dhe po e bën këtë gjë që të mbylli programin për të cilin Sorosi i besojë PS-në dhe drejtimin e Qeverisë që si t’jua nxijë Jetën Shqiptarëve për 8 vite rresht.

Shqiptaret duhet te kuptojne se po nuk pati një Revolucion,atëherë ju ngelet që Shqiptarët të zgjedhin dy rruge: o të qendrojnë në Shqipëri si “Skllever “ose ne te kunderten të marrin arratine duke ja lenë Pronat e tyre Klyshëve të Sorosit që quhet Rilindje dhe Opozita Kuislinge te Lulzim Bashës i cili ka filluar përsëri turneun nëpër Shqipëri që të kontrollojë njerëzit nga një Revoltë kundër Establishmentit Sorosian në Shqipëri.

Prandaj mendoni Jeten tuaj se po ju Tradhetojne: Rrëzoni Klyshin Lulzim Basha se Edvini ikën me brekë nëpër këmbë si Fatos Nano e Gramoz Ruçi që u vesh si Grua për të shpëtuar lëkurën,nuk janë aq trima sa duken o Popull.

Po ju paralajmërojë për herë të fundit ngrihuni kundër Establishmentit Sorosian në Shqipëri sepse do mallkoni veten tuaj duke bredhur si Legena nëpër botë kur duke mos pasur me një vend të mrekullueshëm si Shqipëria që nuk kemi qenë asnjehere të zot ta mbrojmë dhe ta shfrytëzojmë për të ardhmen e Fëmijëve tanë.

Ribotim nga Stafi Yne.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!