fbpx
Lajmet me te Klikuara

Ripostim me qëllim: Edi Rama ndryshon,Luli po Përpëlitet,Ilir Meta shpëton nga Loja e Rilindjes…

Read Time:6 Minute, 33 Second

Ja dhe Zgjedhjet në Shqipëri mbaruan dhe fituesi doli Edi Rama ashtu sic ju pata lajmëruar.

Por çfarë do të ndodhë tani në Shqipëri…

Le ti marrim me rradhë ngjarjet.

Ju e patë se çfarë deklarate bëri kryetari i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha kur Rilindja shpalli fitoren dhe ku Erion Veliaj tallesh me Demokratët duke fshirë supet e duke ju thënë sapo fituam dhe Kavajën.Poshtrim më të madh nuk kishte ku të vinte kur një klysh i Sorosit që quhet Erjon Veliaj tallesh me Demokratët.

Ndërkohë Lulzimi vazhdon akoma me Tik Takun e vjetër 8 vjeçar shëtitje nëpër Shqipëri si dhe me Parrullat Shqipëria do të fitoj,beteja sapo ka filluar e plot budallalliqe e lojra fjalësh që nuk i beson më as një fëmijë në kopësht e jo më një i rritur.Me këto lojra që po bën Basha nuk do të jenë në favorin e tij sepse shumë shpejt do ti s’jellin probleme me Demokratët iqë do kërkojnë ta largojnë nga karrigia e kryetarit.

Po ky Edi Rama si do të sillet këtej e tutje do të pyesni Ju,a do të vazhdojë lojën e një Pushtetari Autoritarë apo do luajë me dy standarde sic ka luajtur gjithmonë duke fyer Gazetarët dhe qytetarët?

Sigurisht qe Rama do ndryshojë taktikë nuk do të jetë më Rama Autoritari apo aktori kryesor i vendimarrjeve të mëdha në Qeverine e tij 1 vjeçare por do të jenë veglat e tij që Ju të gjithë i njihni pasi Rama këtë mandat 1 vjeçar do mundohet të pastrohet nga mëkatet e pafundme që i solli vendit por dhe ky skenar nuk do ti funksionojë gjatë.

Tani Edi Rama si Kryeministri në detyrë i zgjedhjeve të manipuluara model Amerika 2020 ka futur në lojë njerëzit e tij që të vazhdojnë lojën me Mullinjte e Erës per shkarkimin e Presidentit Ilir Meta pa menduar fare se çfarë parlamenti ka.

Veprimi i Ramës për shkarkimin e Presidentit është një bllof që duket sheshit pasi Parlamenti ilegjitim nuk e ka të drejtën Kushtetuese që të shkarkojë Presidentin Meta dhe e gjitha kjo bëhet për të tërhequr vëmendjen nga grabitja spektakolare e zgjedhjeve me teknologjinë e komanduar nga Soros dhe me miratimin e Lulit që do të heshti.

Edi Rama do mundohet por kuptohet jo vetë AI por duke përdorur “Viktimat” e Rilindjes sic janë Taulant Balla ose Ulsi Manjën etj që shkarkimi i Metës të bëhet pa u krijuar qeveria e re Rilindja 3 pasi Rama do ketë probleme me dekretimin nga ana e Presidentit për disa nga Ministra e tij që Meta do ti quajë të padëshiruar pasi do kenë probleme ligjore,por dhe ky skenar do të mbyllen.

Me pak fjalë në lidhje me shkarkimin e Presidentit Meta do të ketë shumë zhurmë dhe asgjë Presidenti do të vazhdojë punën e tij deri sa ti mbarojë mandati.

Dhe diçka tjetër në lidhje me Presidentin Meta: janë hapur fjalë se gjoja Meta do arrestohet dhe se ardhja e Trupave Amerikane në Shqipëri ka si detyrë të arrestojë Metën dhe disa aktorë të tjerë të politikës por nuk ndodhë të gjitha këto janë FakeNews që i hapin disa trushplarë Mediatik dhe nga shoqëritë e Sorosit për të rritur urrejtjen ndaj institucionit të Presidentit.

Tani le të kalojmë edhe njehere tek fati i Kryetarit te Opozitës Lulzim Basha

Sic e keni degjuar dhe me pare ne Media dhe ne rrjetet sociale nga shumica e Demokratëve është kërkuar largimi i Bashës nga drejtimi i PD-së por a do ta bëj Basha këtë hap të dorëhiqet.

Nga burimet që unë kam Basha do largohet nga PD-ja pasi do të ketë një presion të brendshëm nga strukturat e Partisë Demokratike dhe veçanërishtë nga vetë Sali Berisha i cili e vendosi në krye të PD-së pasi Berishës do ti vijë një mesazh i fuqishëm nga SHBA që do e detyrojë ta largojë Lulin nga posti i kryetarit.

Por kur do të ndodhë kjo gjë mund të pyesi dikush nga ju.

Kjo do te ndodhe brenda Qershorit ku Lulzim Basha përgatitë valixhet për t’ja lëshuar vendin një tjetër person te Sorosit i cili do mundohet të luaj Programin e Bashës por do ta ketë shumë të vështirë pasi PD do riformatohet totalisht nga njerëzit e ish Mjaftit qe futi Berisha dikur.

Çfarë do të ndodhë në muajit e ardhshëm në Shqipëri.

Në Shqipëri pritet të ndihet fort fryma Ushtarake Amerikane dhe jo e Ambasadores te Sorosit Yuri Kim që Mediat tona e transmetojne si shpëtimtaret e Shqipërisë por e Trupave Amerikane të cilët do ndërtojnë Bazën më të madhe Ushtarake në Rajon.

Dhe nga kjo Baze e madhe Amerikane në Shqipëri do ketë reagime e cila do të jetë Greqia që do të shqetësohet shumë dhe do fillojë të lëviz guret duke kërkuar ndihmë nga BE-ja që po shkon drejt falimentimit të saj por do jete e kot nga pala greke.

Përse them që BE-ja po shkon drejtë falimentimit.

Në Europë kanë filluar disa lëvizje te forta te disa Politikanëve që po kërkojnë me insistim futjen e Ushtrisë në veprim pasi po shikojnë që Qeveritë e Kabales po punojnë kundra interesave të vendit sic ishte rasti në francë ku ju bëhej thirrje Gjeneralëve të merrnin fatet e Francës në dorë. Si dhe në 15 Maj do ketë reagime botërore kundër qeverive.

Po në Shqipëri do të ndodhë kjo gjë?

Kjo është në dorë të Shqiptarëve dhe të Presidentit Meta.

Por sipas informacioneve që unë kam thuhet që Presidenti Meta do ta ashpërsojë edhe më shumë “luftën” ndaj Rilindjes që drejton Rama dhe kjo mund te sjelli ndryshime ne vend.

Dhe për ta mbyllur në Shqipëri pritet të kemi zhvillime pozitive në favor të Shqiptarëve pasi pritet që Joe Biden të dorëzojë celsat e Shtëpisë së Bardhë që nuk i pati asnjë herë pasi sic ju kam thënë më herët Amerika është nën kontrollin e Ushtrisë Amerikane.

Pasi Shtëpia e Bardhë dhe Kapitolit janë mbyllur, Ushtria është në gatishmëri, askush nuk lejohet të shohë se çfarë po përgatitet.

Gjeneral Milley Kryetari dhe Shefat e Përbashkët janë jashtë loje me nje fjale nuk është më në krye.

Askush nga administrata e Biden nuk u lejohet të hyjne në Pentagon.

Ushtria amerikane ka gjithçka që i nevojitet, nuk do të presë që auditimet të përfundojnë.

Donald Trump ka fituar.

Ata e dinë ketë gjë dhe jane ne hall.

Askush nuk do të jetojë më në Shtëpinë e Bardhë.

Donald Trump do të kthehet ndoshta ne qershor ose ne korrik.

Operacionet ushtarake D.C tani janë duke u zhvilluar.

Pas ngjarjeve të pabesueshme në D.C., Trump do të bashkojë njerëzit e hutuar amerikan, në shënjestër të një kundërshtari të huaj.

Nuk do të jetë WW3.

Kjo do të përfundojë së shpejti. Trump po nxjerrë, Kabalen jashtë loje.

Ka kohe qe ka filluar ligji ushtarak global, një përgjigje ushtarake dhe marrja në dorëzim e Shteteve të Bashkuara, Biden / Harris nuk kane asnje autoritet dhe do deklarohet seBiden vdiq nga një sulm fals qe do reklamojne neper media.

Nuk eshte rastesi ardhja e Ushtrise Amerikane ne shqiperi Ka të ngjarë qe të ketë shpërqendrime ne qershor korrik.

Edhe dicka ne mbyllje mos u mashtroni nga Afrimiteti i Ambasadores Amerikane Yuri Kim me Ramen sepse ajo për mua është kartë e djegur dhe punon sic punoi Donald Lu dikur.

Me një fjalë është vegël e Sorosit që do përfundojë si Joe Biden që po i dalin fakte që zgjedhjet i ka të vjedhura të njëjtin fat do të ketë dhe Rama prandaj e kam thënë që Rama 1 vit ka për ta shijuar karrigen e Kryeministrisë dhe dorëzohet.

Prandaj mos u demoralizoni ditë më të bukura do të vijnë unë nuk ju kam gënjyer dhe as do t’ju gënjej me informacionet e mia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!