fbpx
Lajmet me te Klikuara

Pelosi është e tmerruar nga Populli Amerikanë që Rebelohet kundër një Qeverie të frikshme …

Read Time:3 Minute, 37 Second

6 janari ishte një nga ngjarjet më të tmerrshme të jetës së Nancy Pelosi. Ajo mendoi se do të rrëmbehej. Ajo mendoi se do të vdiste. Ky është një nga versionet e trazirave të Kapitolit që ajo pëlqen të ndajë me shtypin.

Amerikanët janë revoltuar kundër qeverisë edhe para se të egzistonte Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Nëse njerëzve nuk u pëlqen ajo që po bën qeveria, do të ketë një grup njerëzish që do të flasin.

Ndoshta Pelosi do të kujtojë një pikë në histori ku amerikanët ishin çmendur sepse po taksoheshin pa u përfaqësuar

Kjo përfundoi me amerikanët të revoltuar kundër qeverisë britanike.

Kohët e fundit, amerikanëve nuk u pëlqente që Kongresi do të emërojë Joe Biden si president pa i dhënë mundësinë Donald Trump të vërë në dyshim disa nga votat. Ai përfundoi në trazirat e 6 janarit në ndërtesën e Kapitolit.

Kryetari i Dhomës së fundmi ka prezantuar një rezolutë për krijimin e një komiteti të zgjedhur në mënyrë që trazirat e Kapitolit të hetohen si duhet.

Komiteti i Rregullave të Dhomës do të ketë përparimin e rezolutës në katin e plotë të Dhomës së shpejti. Udhëheqësi i Minoritetit të Dhomës Kevin McCarthy do të ishte në gjendje të caktojë edhe disa anëtarë të komitetit, duke siguruar bashkëpunimin dypartiak.

Cili është qëllimi i këtij komiteti?

Pesë muaj nga sulmi, shkaku për një “sulm terrorist në familje” është ende i panjohur.

Oh, por dihet. Pelosi thjesht nuk dëshiron të besojë se amerikanët po luftonin kundër një qeverie që nuk u pëlqen.

Qëllimi i komitetit do të jetë gjetja e “fakteve, rrethanave dhe shkaqeve në lidhje me sulmin e brendshëm terrorist në Kapitol”.

Sigurisht, Pelosi shpreson që Trump të qëndrojë pas të gjithave trazirave. Ky do të ishte skenari perfekt për të në mënyrë që ajo ta mbajë atë në xhepin e saj të pasmë në rast se ai vërtet përpiqet të kandidojë përsëri si President në 2024.

Fatkeqësisht për Pelosin, Trump nuk ishte pas tij. Amerikanët e tjerë ishin. Ajo mund ta ketë të vështirë të besohet, por republikanët janë të aftë të bëjnë dhe të mendojnë gjëra pa u pëshpëritur Trump në veshët e tyre.

Trump nuk është i vetmi republikan që beson se DC është një moçal i mbushur me liberalë që kanë axhenda të mbrapshta.

Legjislacioni për të krijuar një komitet të zgjedhur është përpjekja më e re e Pelosit për të zbuluar më shumë rreth asaj që ka ndodhur. Republikanët e Senatit tashmë rrëzuan një komision të stilit 9/11 në trazirat.

Mund të jetë e vështirë për Pelosin të merret me të vërtetën.

Njerëzit nuk e duan Biden si president. Shumë nuk besojnë se ai mund të kishte fituar zgjedhjet – veçanërisht kur ai supozohet se mori më shumë vota se çdo kandidat tjetër presidencial ndonjëherë në historinë e vendit tonë.

Partia Demokratike mund të kishte mashtruar lehtësisht për të fituar zgjedhjet. Dhe pasi ata e mbyllën ish Presidentin Trump shpejt për ta parandaluar atë që të shikonte në integritetin e zgjedhjeve, kjo i lë shumë njerëz me pyetje.

Trazirat e 6 janarit ishin një mënyrë për disa amerikanë për të ushtruar të drejtën e tyre për të luftuar kundër një qeverie tirane.

Pelosi mund të ketë nevojë të përgatitet për më shumë trazira. Mbi të gjitha, vendi është një rrëmujë e nxehtë dhe demokratët janë fajtorë për shumicën e tij.

Nëse zgjedhjet afatmesme të vitit 2022 përfundojnë me Dhomën të fitojë shumicën e shumicës sesa ata tashmë, kjo mund të çojë në më shumë trazira amerikane. Pse Nuk ka kuptim. Njerëzit po parashikojnë që shumë demokratë të humbin vendet e Dhomës së Përfaqësuesve sepse ata besojnë në shpërblimin e policisë dhe sepse ata po shkatërrojnë qytetet e tyre.

Amerikanët kanë të drejtë të revoltohen. E gjithë arsyeja që kemi vendin që e kemi filluar me një revolucion. Sigurisht, demokratëve u pëlqen të harrojnë për gjëra kaq të përshtatshme sepse u pëlqen të injorojnë historinë amerikane. Atyre u pëlqen ta ndryshojnë atë në përputhje me axhendat e tyre liberale.

Qeveria është e frikshme – dhe trazirat e 6 janarit janë për shkak të kësaj. Sidoqoftë, Pelosi mund të krijojë komitetin e saj. Mbase sapo të shohë faktet, ajo do të kuptojë që Amerikanët do të kujtojnë gjithmonë se ata mund të revoltohen kur nuk u pëlqen mënyra se si po shkojnë gjërat.

Burimi: https://patriotsofamerica.com/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!