fbpx
Lajmet me te Klikuara

Presidenti Trump sulmon Joe Biden: Ai nuk mund të kalojë testin njohës …

Read Time:2 Minute, 18 Second

Media shfrytëzoi çdo mundësi për të vënë në dyshim aftësitë njohëse të Presidentit Donald Trump, madje duke kërkuar që ai të bëjë një test njohës.

Kur Presidenti Trump i detyroi ata duke e provuar provën, ata e zhvendosën narrativën.

Ata pretenduan se testi ishte “shumë i lehtë”.

Tani që është radha e Joe Biden për të provuar aftësitë e tij njohëse, në vend të kësaj media po i jep atij me takt një pasim falas.

Trump e përqeshi hapur Biden për mos marrjen e provës, duke thënë se ai do të dëshironte ta shihte Biden edhe Ace në provë.

Trump pastaj vazhdoi të mendonte se si do të shkonte Biden me pyetjet e para,a do ti dukeshin “të lehta”:

“Unë mendoj se ai do ta ketë një kohë të vështirë me disa pyetje të para.”

Ish mjeku i Presidentit Trump Ronny Jackson ra dakord që Biden duhet të marrë testin.

Presidenti Trump i beri një thirrje ish-mjekut të tij.

Disa anëtarë të GOP dëshirojnë që Joe Biden të bëjë një test njohës.

Ish mjeku presidencial Ronny Jackson, i cili i dha Presidentit Trump një provë njohëse që ai “ACED”, ka vënë në pikëpyetje haptas pse Biden nuk e ka marrë tashmë një të tillë.

Jackson dhe të tjerët ende po vënë në dyshim mungesën e Biden për një test njohës.

OANN ka më shumë për komentet e Jackson:

Ligjvënësit republikanë kanë shprehur shqetësime në lidhje me gjendjen mendore të Joe Biden. Në një intervistë të Shtunën, Rep. I Alabama Jerry Carl (R) tha se ai dhe kolegu i tij, Rep. Ronny Jackson (R-Texas), kanë kërkuar që Biden të bëjë një test njohës.

Carl tha se ai foli me Jackson, ish-mjek i Shtëpisë së Bardhë, në lidhje me rënien që është parë në Biden që kur ai mori detyrën. Kjo vjen pasi Jackson udhëhoqi një grup prej 14 Republikanësh në dërgimin e një letre Biden për të marrë testin dhe për t’i bërë rezultatet publike.

Carl vazhdoi duke thënë se Biden duhet të qëndrojë në detyrë sepse ai është gjëja më e mirë për të ndodhur për partinë Republikane. Ligjvënësi i Alabama i referohej Biden si një fushë e mirë shitjesh.

Burimi: https://welovetrump.com/2021/06/30/president-trump-roasts-joe-biden-says-he-couldnt-pass-cognitive-test/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!