fbpx
Lajmet me te Klikuara

Ekipi i Donald Trump do të lancoje me 4 korrik platformen e re Sociale “GETTR”

Read Time:1 Minute, 36 Second

Ekipi i Presidentit Trump zbuloi të enjten se planifikon të nisë një platformë të re, të ngjashme me Twitter, në ditët në vijim, ndërsa lufta kundër kulturës së anulimit dhe censurës së Big Tech vazhdon. Klikoni KERETU për të rezervuar emrin tuaj.

Ish këshilltari i Trump Jason Miller po udhëheq platformën e krijuar “GETTR” e cila përshkruhet si përpjekje për të udhëhequr rrugën në “luftën kundër kulturës së anulimit, promovimin e arsyes së shëndoshë, mbrojtjen e fjalës së lirë, sfidimin e monopoleve të mediave sociale dhe krijimin e një tregu të vërtetë të ideve”.

GETTR do të jetë gati për përdorim të Dielën, 4 Korrik, në 10:00, njoftoi Miller të Enjten. Rezervoni emrin tuaj KETU.

“Lajm emocionues”, bërtiti Miller. “Fillimi zyrtar është 10 e Dielë – Dita e Pavarësisë !!!”

Në faqen e regjistrimit të platformës “cutting-edge” thuhet se përdoruesit do të lejohen të përfshihen në tema të modës, të pëlqejnë dhe të ndajnë postime të ndryshme, të lëvizin nëpër burime të lajmeve dhe të verifikohen.

Fillimi i platformës vjen vetëm disa muaj pasi Trump u ndalua përgjithmonë nga Twitter dhe u ndalua përkohësisht nga Facebook për dy vjet – një lëvizje që kritikët theksojnë si një përpjekje të së majtës ekstreme për të heshtur konservatorët në internet.

Meqenëse Trump u hesht nga Big Tech, konservatorët filluan të kërkonin një platformë që mbështet fjalën e lirë pa censuruar përdoruesit për pikëpamjet e tyre politike. Aplikacioni Trump i GETTR, i cili është ende në provë beta, është shkarkuar mijëra herë tashmë dhe mund të gjendet në dyqanet e aplikacioneve për përdoruesit në të gjithë botën.

Sipas një raporti të Axios, zyrtarë shtesë të Shtëpisë së Bardhë të Trump pritet të bashkohen me platformën kur ajo të hapet zyrtarisht.

Trump aktualisht nuk është aktiv në platformë, megjithatë, mbetet e paqartë nëse kjo do të ndryshojë. Për të qenë një nga të parët që do të ftohen në GETTR, klikoni KETU tani!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!