fbpx
Lajmet me te Klikuara

E vërteta Politike që dëmton Besimin dhe Hetimin shkencor …

Read Time:3 Minute, 47 Second

Donald Trump është ende një armik i Partisë Demokratike. Ai i ngatërroi ata aq keq sa nuk do të shërohen plotësisht aq sa të ndalojnë përpjekjen për të lënduar burrin. Ai ishte i vetmi person që nuk kishte frikë t’i rezistonte ngacmuesve në Kongres që bërtisnin dhe qanin se si nuk po ia dilnin. Veprimet e përlotura të demokratëve nuk ishin asgjë më shumë se një shfaqje dhe ai nuk do t’i linte ata të largoheshin me të.

Ndërsa pandemia filloi të përhapet, ai bëri atë që ishte e nevojshme për të mbrojtur amerikanët dhe u përpoq të vinte përgjegjësit para drejtësisë. Problemi ishte se njerëzit që kishin nevojë të bashkëpunonin nuk ishin të interesuar ta ndihmonin atë për të zbuluar të vërtetën, sepse të gjithë ishin të lidhur në urrejtjen e tyre për burrin.

Donald Trump bëri thirrje dhe filloi një hetim, dhe shkencëtarët që ai kishte nevojë për të ndihmuar në hetimin e virusit refuzuan të ndihmonin. Prandaj, në vend të kësaj, ata të gjithë u kthyen shpinën bashkëqytetarëve që vdisnin nga një sëmundje e krijuar në një laborator nga një armik i njohur. Dhe tani që Donald Trump nuk është në rrugë, ata janë më se të gatshëm të punojnë me këdo që dëshiron të fillojë një hetim tjetër.

Paragjykimi i tyre politik kundër burrit i mbajti ata të mos punonin me presidentin për të sjellë para drejtësisë ata që ishin fajtorë për vrasjen në të gjithë botën. Në vend të kësaj, ata do të prisnin dhe nënshkruanin një letër që zyrtarisht mbështet një hetim të ngarkuar për të gjetur origjinën e virusit Kinë.

Letra është një deklaratë faji. Ata e dinin që Trump përfundimisht do të merrte fundin e krimit. Ata nuk donin që të ndodhte. Por tani që një president i dobët, dashamirës i kriminelëve është në pushtet, ata janë më të gatshëm të bashkëpunojnë.

Një nga shkencëtarët që nënshkruan letrën doli dhe rrëfeu për arsyen pse ata nuk do të mbështesnin një hetim më shpejt. Ai deklaron se asnjëri prej tyre nuk donte “të shoqërohej me Trump”. Reagimi i tyre fëminor ndaj një hetimi zyrtar të filluar nga presidenti i tyre është një fyerje për të gjithë burrat dhe gratë që humbën jetën për shkak të virusit. Ata kanë zgjedhur përkatësinë politike sesa të qenit amerikan.

18 shkencëtarët që nuk pranuan të bashkëpunojnë tani duan të qetësojnë ndërgjegjen e tyre në mënyrë që të mund të flenë natën. Deri tani ata po bëjnë thirrje për një hetim tjetër. Joe Biden tashmë ka filluar versionin e tij të përpjekjes së pakuptimtë për të zbuluar të vërtetën. Ai është në kampionat me kinezët dhe e vetmja arsye që filloi një hetim është të bëjë që të duket se po bën diçka për këtë.

Biden kritikoi Donald Trump dhe hetimin e tij sepse ai nuk donte që ish-presidenti të merrte meritat e zgjidhjes së një misteri të madh të vrasjes. Dhe ai sigurisht nuk donte që kinezët të fajësoheshin për diçka që ata bënë. Pra, ai dëshiron t’i mbrojë ata në mënyrë që të vazhdojë të punojë me ta.

Të njëjtët ekspertë viralë pretendojnë se nuk ka asnjë provë të denjë për t’u parë deri më tani. E megjithatë, ka shumë prova që të gjitha tregojnë për Wuhan. Ata duan të provojnë dhe të mbulojnë atë që Trump ka gjetur në mënyrë që të mund ta ndihmojnë Biden të mbrojë një armik të popullit Amerikan.

Shkencëtari fajtor quhet Chan. Ai pranoi se “Në atë kohë, ishte më e frikshme të ishe i lidhur me Trump dhe të bëheshe një mjet për racistët, kështu që njerëzit nuk donin të bënin thirrje publike për një hetim mbi origjinën e laboratorit”.

Ishte e frikshme për të sepse ai nuk dëshironte të qëndronte para demokratëve, duke i bërë presion që të qëndronin larg rrugës. Liberalët u thanë njerëzve të tyre se Trump ishte i dëmshëm dhe do të ishte fundi i tyre nëse ata do të punonin me të. Por ajo që atyre u ishte thënë është se kushdo që ndihmon do të ishte në telashe të thella me Demokratët. Liberalët kërcënojnë njerëzit që të marrin atë që duan nga ata.

Trump ishte mbi të vërtetën, dhe diktatori liberal vrau hetimin e vetëm të vërtetë që ndodhte në origjinën pandemike. Biden po mbulon aq shumë korrupsion dhe krim sa ai do të kalonte gjithë përjetësinë në burg nëse zbulonte ndonjëherë se ishte i përfshirë.

Burimi: https://patriotsofamerica.com/conservative-and-free/political-truth-damages-trust-in-scientific-investigation/?aff_id=1262&utm_placement=POF

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!