fbpx
Lajmet me te Klikuara

Ushtria Franceze paralajmëron Macron për një Grusht shteti ushtarak …

Read Time:2 Minute, 46 Second

Ripostim i Lajmit

Në janar të vitit 2021, Zoti më tregoi në një seri ëndrrash, skena që përshkruajnë një pushtim ushtarak të qeverisë së Sh.B.A.

Ndërsa disa e shohin këtë si një skenar të besueshëm, të tjerët më kanë tallur, duke thënë se një gjë e tillë nuk mund të ndodhë kurrë.

Dje, u raportua se 20 gjeneralë në pension dhe 80 oficerë të tjerë ushtarakë francezë paralajmëruan Emmanuel Macron se një luftë civile është e afërt për shkak të polarizimit të vendit mbi islamizimin. Në një letër të hapur, ata paralajmëruan Macron se ushtria është e gatshme ta heqë atë me forcë nga pushteti për të shmangur luftën civile.

Gjatë dekadës së fundit, udhëheqësit evropianë kanë lejuar miliona migrantë afrikanë të përmbytin kontinentin. Rezultati ka qenë shkatërrimi ekonomik duke e lënë qytetarin gjithnjë e më të polarizuar.

Disa besojnë se është detyra e tyre të pranojnë migrantë, ndërsa të tjerët e shohin atë si një komplot për të shkatërruar kulturën dhe trashëgiminë e Evropës. Për vite, evropianët kanë protestuar ndaj politikave të udhëheqësve të tyre globalistë.

Macron i ka takuar protestuesit me një grusht të hekurt.

Policia e tij është përpjekur t’i rrahë fizikisht duke iu nënshtruar, por sa më shumë dhunë që ai përdor, aq më shumë protestues e kanë forcuar vendosmërinë e tyre. (Nëse nuk jeni në dijeni të protestave, kjo mund të jetë për shkak se mediat perëndimore kanë pasur një ndërprerje virtuale të tyre.)

Udhëheqësit në ushtrinë franceze e kanë vlerësuar situatën. Ata janë të bindur që politikat e Macron do të çojnë në luftë civile. Ata tani mendojnë se opsioni i tyre i vetëm është largimi me forcë i tij nga pushteti sepse nuk janë të gatshëm të shohin kombin të shkatërrohet nga lufta civile.

Në rrezik për veten e tyre, duke e ditur se diskutimi i hapur i një grusht shteti ushtarak do të çonte në ndëshkim, ata paralajmëruan Macron për qëllimet e tyre. Do të imagjinoja se qëllimi i letrës ishte ta bindte atë të ndryshonte politikat e tij ose të hiqte dorë dhe të bënte zgjedhje të reja para se situata të përkeqësohej. Në mënyrë të parashikueshme, Macron kërcënoi të dënojë ata që nënshkruan letrën.

Unë do të supozoja se në një moment, ushtria do të bëjë mirë premtimin e saj dhe Macron do të hiqet nga pushteti. Kjo mund të çojë në largimin e liderëve të tjerë evropianë. Historia është ciklike.

Revolucioni në Sh.B.A në fund të viteve 1700 kundër kurorës Britanike çoi në revolucion kundër monarkisë Franceze, e cila çoi në revolucion kundër monarkive të tjera Evropiane. Nëse një udhëheqës globalist bie, ai do të galvanizojë patriotë në të gjithë botën që nuk do të pranojnë axhendën e tyre.

Një auditim prej 2 milion votash është duke u zhvilluar në Maricopa County, Arizona. Ekspertët e sigurisë kibernetike Phil Waldron dhe Jovan Pulitzer besojnë se kontrolli do të zbulojë mashtrimet zgjedhore që nuk mund të diskutohen. Nëse zbulohet mashtrimi, kontrolli i Maricopa mund të çojë në auditime në qarqe të tjera.

Nëse mashtrimi i gjerë zgjedhor zbulohet në auditime të shumta, Joe Biden do të ekspozohej si një president i paligjshëm. Papritmas, idea e largimit të ushtrisë nga pushteti nuk duket aq e harruar.

Burimi: https://prayingmedic.com/2021/04/28/the-french-military-warns-macron-of-a-military-coup/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!