fbpx
Lajmet me te Klikuara

“Europa e Vjetër – Një Tradhtare, Pushtuese e Heshtur”

Read Time:1 Minute, 49 Second

Nga: Xhevahir Lekaj

Shqiptaret 🇦🇱 që nuk e dinë – Duhet ta mesojnë.!? * Bashkimi Europian (BE)🇪🇺 më qëllim e braktisi Princin e Arbrit, Gjergj Gjon Kastriotin, përballë superfuqise Boterorë, ajo e Perandorise Osmane.

“Vellezerit” Turq kur hyn në Trojet Ilire ne kishim…

1- Kishim një Universitet në Durres në vitin 1380-të, për ata që nuk e dinë, Gjermania e ka hapur 6-të vite pas Durresit (Heidelberg University)

2- Kishim Qytete plotësisht të zhvilluara si; Firencea, Venecia, Marseja, Paris, ( Durresin, Shkodren, Drishtin, Lezhen, Beratin dhe Prevezen) le të kthehemi tek Europa.

*Bashkimi Europian (BE)🇪🇺 jo pa qëllim iu vërsulë ta coptojë në 1913-të, ku falë USA-së u ndalua fshirja totale e egzistencës tonë Kombëtare🇦🇱.!?

* Bashkimi Europian (BE)🇪🇺 qëllimisht lejoi dhe kontribojë që regjimi Komunist në Shqipëri të jetojë sa më gjatë, dhe po aqë, i ashpër sa ndoshta më i ashpëri në Botë.!?

*Bashkimi Europian (BE)🇪🇺 qëllimisht lejoi dhe kontriboj për një sistemë postë-komunistë, të kalbur dhe të korruptuar me njerezit e tyre, ku ne si shoqëri nuk patëm mundesi të zgjedhim, por të na zgjedhin per 30-të vite.!?

*Bashkimi Europianë (BE)🇪🇺 qëllimisht mbylli sytë perpara padrejtësive shekullorë të Shqiptarëve.!?

* Bashkimi Europian (BE)🇪🇺 përse?

Gjithë këtë urretje dhe dëshirë për asimilin dhe asgjesim e Identitetin tonë Kombëtarë🇦🇱.??

(Mision i pa mundur)

*Përgjigjia për ata që nuk e dinë…

* Sepse ne Shqiptaret pasardhesit e Pellazgo-Ilire, jemi e vërteta dhe vlera reale e qyteterimëve Europianë.

Ne jemi trashigimtarët e ilirëve, kemi aftësi dhe dijeni, Sundues dhe Drejtues sepse ne ishim dhe do jemi Zotët e kësaj Toke të Gadishullin Ilirik, ku BE-ja plakë, ja ndryshoj edhe Emrin, që nuk i mjaftoj vetëm copetimi.!?

*Është koha që BE-ja të japë llogari për ato që ka bëre dhe vazhdon, dhe jo të vazhdoj te rrimë pas deres të BE-së dukë pritur që të degjojë klithmat tona nga shtypja shekullore…

Të bashkohemi, koha e Shqiptarëve të rizgjohemi… Zot bekoje Tokën tëndë Iliro-Dardanë.

*Një Shqipëri Natyrale 🇦🇱 ashtu si e ka krijuar Zoti dhe a ka ndërtuar Princi i Përjetshëm, është zgjidhje e vetme dhe e përjetëshme, Rroftë Shqiperia Etnike🇦🇱🇦🇱🇦🇱 Koha e Atdhetarëve🇦🇱🇦🇱🇦🇱 Shqiperia E Shqiptareve🇦🇱🇦🇱🇦🇱

Ndalohet kopjimi pa marre konfirmimin tone.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!