fbpx
Lajmet me te Klikuara

Tentativat për të hequr liçensën e Avokaturës së Rudy Giuliani

Read Time:2 Minute, 6 Second

Aleatët fillojnë Fondin e Lirisë për Rudy Giuliani Kundër DOJ të ‘Armuar’….Aleatët e Rudy Giuliani kanë filluar një fushatë për të financuar mbrojtjen personale të avokatit të ish Presidentit Donald Trump pasi New York pezulloi licencën e tij të ligjit në shtet këtë javë.

Ish-Komisioneri i NYPD Bernie Kerik shkroi në Twitter të shtunën:”Në një përpjekje për të ndihmuar @RudyGiuliani të mbrojë veten nga proceset gjyqësore të pavlefshme, një Departament i Armatosur i Drejtësisë dhe Bar i New York, ne kemi krijuar Fondin e Lirisë Rudy Giuliani. Ky është Fondi zyrtar i Mbrojtjes për këtë Patriot Amerikan.”Licenca e ligjit Giuliani në shtetin e New York u pezullua të enjten, pasi një gjykatë e apelit shtetëror pretendoi se ai gënjeu duke argumentuar se zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 ishin vjedhur nga Trump.”Besnikëria e Rudy ndaj Presidentit Trump dhe e vërteta ka ardhur me një çmim të rëndë”, thuhet në faqen e internetit të fondit. “FBI jo vetëm që spiunoi komunikimet private të Rudy me Presidentin Trump gjatë gjyqit të parë të fajësimit, por madje edhe e ndoqi atë në një bastisje të agimit në banesën e tij.”Eksperti ligjor Alan Dershowitz ka qortuar drejtësinë e politizuar si një tipar i “republikave të bananes” pasi “më tregoni njeriun dhe unë do t’ju tregoj krimin” ka zëvendësuar rolin e zbatimit të ligjit të pretendimeve hetimore të krimit në vend të individëve për të gjetur një krim, faqja e shënuar.”Presidenti Trump qeveriset nga një moto për të kulluar kënetën dhe për të vendosur popullin amerikan në vendin e parë,” vazhdon faqja kryesore e faqes. “Tani, këneta po revoltohet duke vendosur një sy të demit në kurrizin e çdo besniku të Trump që kishte guximin të sfidonte Deep State. Kjo e vendos Rudy në krye të listës së tyre.”Fati i Rudy do të përcaktojë nëse Amerika është akoma një Republikë e qeverisur nga Ne Njerëzit, ose nëse moçali më në fund ka grumbulluar kontroll të plotë të vendit tonë të madh.”Giuliani tha për Newsmax “Greg Kelly Reports” natën kur pezullimi i tij u njoftua se pezullimi është një përpjekje e Demokratëve për të heshtur mospajtimin e tij politik.”Unë përfaqësova klientin tim në mënyrë efektive saqë ata po përpiqen të më bëjnë të hesht, sepse ata e dinë se çfarë do të ndodhë,” i tha Giuliani drejtuesit Greg Kelly. “Ata e dinë se çfarë do të ndodhë në Arizona dhe ata e dinë se çfarë do të ndodhë në Gjeorgji.”Ata duan që kjo gojë të mbyllet”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!