fbpx
Lajmet me te Klikuara

Donald Trump u rikthehet mitingjeve madhështore: ‘Të shpëtojmë Amerikën’

Nën moton “Të shpëtojmë Amerikën!” republikani doli përpara mijëra mbështetësve të tij në Uellington, Ohio. Donald Trump u kërkoi atyre të rikthejnë shumicën republikane në Kongres. Në zgjedhjet e ndërmjetme të vitit 2022 është në rrezik diferenca e vogël që kanë demokratët si shumicë në të dy dhomat e Kongresit të SHBA-së.

Në fjalën e tij Trumpi përsëriti akuzën e tij të hedhur shpeshherë poshtë se në zgjedhjet presidenciale të nëntorit kishte pasur mashtrime. Trumpi kritikoi gjithashtu politikën e imigracionit të pasardhësit të tij Joe Biden dhe ripërsëriti gjithashtu kritikat e tij ndaj Gjermanisë për gazsjellësin Nord Stream 2 në Detin Baltik.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post SHBA do të largohet zyrtarisht nga OBSH-ja më 6 korrik të vitit 2021. Sipas Urdhërit Ekzekutiv të Majit 2020.
Next post Trump dhe Gov. Abbott do të vizitojnë në bashkinë e qytetit kufitar më 30 qershor në Teksasin Jugor
error: Materiali eshte i mbrojtur !!